vytisknout velikost písma Je vám 760 koní v Corvette ZR1 málo? Hennessey ich ponúka cez 1200

Chevrolet Corvette ZR1 bol predstavený ako najvýkonnejší automobil v histórii značky. To samozrejme nebráni niektorým úpravcom v ďalšom navyšovaní výkonu. Spoločnosť Hennessey ponúka hneď tri možnosti, kedy tá najsilnejšia prekračuje 1200 koní.
Je vám 760 koní v Corvette ZR1 málo? Hennessey ich ponúka cez 1200

Zhruba pred mesiacom sa svetu prvýkrát predstavil Chevrolet Corvette ZR1. Stalo sa tak v Dubaji a automobilka novinku prezentovala ako najsilnejšie sériovo vyrábané auto, aké si kedy jej zákazníci mohli kúpiť. Niet sa čomu čudovať. Maximálny výkon je 563 kW (765 k) a vrchol krútiaceho momentu dosahuje 969 Nm. Avšak v Hennessey si myslia, že by to stále nemuselo všetkým stačiť, takže táto spoločnosť ponúka hneď tri možnosti, ako výkon motora ďalej zdvihnúť.

Základné prevedenie Chevroletu Corvette ZR1 od Hennessey ponúka skromných 634 kW (862 k), vrchol krútiaceho momentu zostáva na sériových 969 Nm. V rámci tejto úpravy sa vymenia napríklad hlavy valcov, ventily, vačkové hriadele alebo katalyzátory.

Ak ani to nestačí, potom pripadá do úvahy variant HPE1000, kde už sa k slovu dostáva aj napríklad úprava kompresora osemvalcového motora s objemom 6,2 litra. Takáto Corvette ZR1 disponuje maximom 746 kW (1015 k) a vrcholom krútiaceho momentu 1310 Nm. Maximálna rýchlosť leží za hranicou 350 km/h. Ale ani to stále nie je všetko.

Absolútnym vrcholom je prevedenie HPE1200, kedy Hennessey v podstate kompletne celý motor prerobí. Okrem iného je zvýšený objem na rovných sedem litrov, menia sa piesty, ojnice, kľukový hriadeľ, hlavy valcov a tak ďalej. Výsledkom sú takmer astronomické čísla. Maximálny výkon dosiahne 899 kW (1222 k) a krútiaci moment sa vyšplhá na 1445 Nm. Najvyššia rýchlosť je podľa oficiálnych údajov viac ako 370 km/h.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY