vytisknout velikost písma Je toto budúce Suzuki Swift? Proti Fabii má vyrukovať s litrovým trojvalcom a hybridom

Unikol prvý záber novej generácie Suzuki Swift. Pod kapotou bude trojvalec BoosterJet a tiež aj hybrid. Zatiaľ nevieme, či zostane verziu 4×4.
Je toto budúce Suzuki Swift? Proti Fabii má vyrukovať s litrovým trojvalcom a hybridom

Súčasná generácia Suzuki Swift je na trhu od roku 2010 a pomaly prichádza čas na nový model. Jeho skorý príchod môže napovedať snímku, ktorý sa dostal na internet. Britský Autocar píše, že ho zverejnila stránka hľadajúca práve uniknuté a špionážne fotky. Avšak zdroj už je teraz nedostupný.

Pozeráme sa na budúci hatchback Suzuki Swift? Je to možné. Ten by sa mohol predstaviť už na jar a o súperoch na európskom a slovenskom trhu je jasno. V Európe sa bude musieť popasovať s novým Fordom Fiesta, u nás ho čaká súboj so Škodou Fabia. Fabia je síce jednoznačne najpredávanejšia, ale Suzuki stabilne patrí k značkám, ktoré percentuálne najviac oslovujú súkromných ​​zákazníkov.

Nový Swift dostane litrový trojvalec s preplňovaním, ktorý automobilka nazýva BoosterJet. Bude aj klasická atmosférická tisícdvestovka a dokonca sa počíta s hybridnou verziou. Hybrid ale bude jednoduchý a lacný. Bez spaľovacieho motora sa nezaobíde a malý elektromotor bude iba asistovať benzínovej jednotke. Spotreba a emisie ale majú spadnúť pod úroveň dieselu. S naftovým motorom sa už nepočíta.

Na európskom trhu predá Suzuki ročne vyše 50 000 modelov Swift, takže sa jedná pre značku o lukratívny trh a dôležitý model. Záujem teda rozhodne neklesá. Zaujímavosťou je, že Swift je k dispozícii aj s pohonom všetkých kolies, vo svojej triede je to unikát. O budúcnosti tohto prevedenia ale len môžeme špekulovať.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY