vytisknout velikost písma Je pohon na LPG ohrozený druh? Áut na plyn už veľa nekúpite

Je pohon na LPG ohrozený druh? Áut na plyn už veľa nekúpite
Nástup moderných downsizovaných priamovstrekových motorov pomaly vyhubil skôr obľúbený pohon na plyn LPG. Ak sa pozrieme na aktuálnu ponuku, z výroby už veľa originálnych áut priamo vyvinutých s motorom na LPG nekúpite. Poslední výrobcovia, ktorí pohon na LPG predávajú, sú Dacia, Fiat, Hyundai a Opel. Dokonca už ani Škoda nemá v ponuke auto na LPG.
 
Individuálne prestavby na plyn sú ale žiadané stále. Stále viac ľudí sa, najmä po negatívnych skúsenostiach z prevádzkou dieselovej jazdenky, obracia na LPG ako na jedinú rozumnú a z dlhodobého hľadiska cenovo asi najvýhodnejšiu alternatívu k turbodiesela. Na druhej strane na trhu nových áut na LPG si toho s plnou továrenská zárukou už veľa nekúpite.
Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY