vytisknout velikost písma Je BMW X6 M v teréne neschopné? Manhart MHX6 Dirt² to zmení

Úpravca Manhart ponúka šialenú prestavbu BMW X6 M do terénu. Motor má 900 koní a 1200 Nm, nechýba ani nová prevodovka. Vznikne len päť kusov, každý za zhruba 400-tisíc eur.
Je BMW X6 M v teréne neschopné? Manhart MHX6 Dirt² to zmení

Keď sa povie BMW X6, nikto si nepredstaví schopný off-road, ktorý by mohol konkurovať napríklad takým expedičným Land Roverom Discovery. Avšak nemecký úpravca Manhart, ktorý je známy skôr decentnými prestavbami, sa teraz pozrel na BMW X6 z neobvyklého uhla. Prestaval auto na terénne špeciál. Vznikne ich len päť a každý kus bude stáť 395 000 eur.

MHX6-Dirt-Concept-1.jpgMHX6-Dirt-Concept-2.jpg

Základom prestavby Manhart MHX6 Dirt² je BMW X6 M s preplňovaným osemvalcom. Samotný motor bol riadne upravený. Má nové piesty a ojnice, nová sú aj turba a celý prívod vzduchu. Samozrejmosťou je špeciálny hlasný výfuk a aj výkonnejšie chladenie. Výsledkom úprav je výkon 662 kW (900 koní) a krútiaci moment 1200 Nm. Vozidlo muselo dostať nový zadný diferenciál a nová je aj prevodovka.

Nastaviteľný podvozok od KW má vyššiu svetlosť a upravená X6 obúva terénne pneumatiky 305/40 R21. Úplnou kuriozitou je ochranný rám namontovaný mimo karosérie. Nechýba ani plechová ochrana podvozku a navijak vpredu. Voz dostane ale luxusnú a komfortnú výbavu s individuálnym čalúnením. Ak sa vám takto upravená X6 páči, musíte sa poponáhľať. Stavba auta zaberie úpravcovi zhruba pol roka.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY