vytisknout velikost písma Jaguar XE SV Project 8 je oficiálne najrýchlejší sedan na Nordschleife

Jaguar stanovil rekord pre štvordverové sedany na Nürburgringu. Predchádzajúci pokus Alfy Romeo prekonal o 11 sekúnd. Model XE SV Project 8 je limitovaná špecialita za 150-tisíc libier. Pre časy na okruhu nie je stanovená žiadna oficiálna metodika. Jedná sa ale o mimoriadne dôležitý marketingový nástroj.
Jaguar XE SV Project 8 je oficiálne najrýchlejší sedan na Nordschleife

Zabudnite na Alfu Romeo Giulia QV. Najrýchlejší štvordverový sedan na Nordschleife je teraz "oficiálne" Jaguar XE SV Project 8. Legendárny nemecký okruh prešiel v čase 7:21,23 a taliansky sedan tak prekonal o 11 sekúnd. Jaguar pripomína, že testované auto bolo v produkčnej špecifikácii s tým rozdielom, že bol automobil vybavený ochrannou klietkou.

Jaguar XE SV Project 8 sme si už podrobne predstavili v samostatnom článku, takže len stručne: Jeho päťlitrový osemvalec s kompresorom má výkon 600 koní, krútiaci moment 700 Nm a poháňa všetky štyri kolesá. Na stovku akceleruje za 3,7 sekundy a rozbehne sa na viac ako 322 km/h. Chystá aj okruhová verzia bez zadných sedačiek. Cena je stanovená na 150 000 libier a vznikne len 300 kusov.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY