vytisknout velikost písma Jaguar F-Type 2018: Facelift priniesol drobné zmeny, verziu 400 Sport

Jaguar predstavil modernizáciu modelu F-Type. Zásadné technické novinky sa nekonajú, menili sa len drobnosti. Omladený F-Type dostal nový predný nárazník a ľahšie sedadlá. Do ponuky prichádza aj limitovaná edícia 400 Sport. Po novom je k dispozícii aplikácia, pomocou ktorej môžete natáčať videá doplnené o základné jazdné dáta. F-Type 2018 sa začne predávať v priebehu prvého štvrťroka tohto roka.
Jaguar F-Type 2018: Facelift priniesol drobné zmeny, verziu 400 Sport

Jaguar predstavil facelift modelu F-Type. Žiadne zásadné technické novinky nečakajte, aktuálna modernizácia priniesla iba upravený vzhľad, vylepšený interiér a limitovanú edíciu pomenovanú ako 400 Sport. Tá bude v ponuke len jeden rok.

Najviditeľnejšou novinkou Jaguaru F-Type modelového roku 2018 je prepracovaný predný nárazník. Nové sú aj predné diódové svetlá, menšie úpravy sa potom dotkli aj koncových svetiel. F-Type navyše môže mať systém Adaptive Front Lightning, kedy svetlomety upravujú svoje nastavenie podľa aktuálnej situácie, pričom pracujú v štyroch režimoch.

Hlavnou zmenou interiéru sú nové sedadlá. Ich základná konštrukcia je vyrobená z horčíkových zliatin a sedadlá ako také sú navyše tenšie. Vo výsledku sú tak ľahšie. Jaguar uvádza úsporu 8 kg. K dispozícii budú verzie Sport a Performance. Prvé menované prevedenie je určené pre základné F-Type a F-Type R-Dynamic, variantu Performance dostanete k F-Type 400 Sport, R a SVR.

f-type_16.jpg

Práve R-Dynamic je ďalšia z noviniek faceliftu. V podstate ide o paket určený pre záujemcov o základnú F-Type. Na karosérii potom nájdete množstvo detailov lakovaných lesklou čiernou. Reč je napríklad o rámčekoch otvoroch pre prívod vzduchu v prednom nárazníku, o prednom spojleri, difúzore alebo prahových lištách.

Ďalšou podobnou novinkou je variant 400 Sport. Tá vychádza zo silnejšieho prevedenia preplňovaného šesťvalca, ktoré štandardne disponuje výkonom 279 kW (380 koní). Ako ale názov napovedá, v tomto prípade je výkon zvýšený na 294 kW (400 koní) a okrem toho dostanete navyše vylepšené brzdy (a pár ďalších drobností). F-Type 400 Sport ale nebude v ponuke príliš dlho. Jaguar bude túto verziu predávať iba v modelovom roku 2018.

Tým sme v podstate zoznam najväčších noviniek vyčerpali. Jaguar tiež zapracoval na multimediálnom systéme a konektivite. Najviac efektnou inováciou potom je aplikácia ReRun, ktorá bola vyvinutá v spolupráci so spoločnosťou GoPro. Vďaka nej budete môcť natáčať akčné jazdné videá.

Telefón pripojíte cez USB k automobilu a bezdrôtovo k nemu pripojíte niektorú z kamier GoPro. Tá zaobstará obraz a automobil ho doplní o základné jazdné dáta typu rýchlosť, poloha plynového pedála, zaradeného prevodového stupňa, preťaženie alebo natočenie volantu. Aplikácia to potom všetko dá dohromady. Výsledok ukazuje video umiestnené vyššie.

Upravený Jaguar F-Type dorazí do predaja už veľmi skoro. Prví zákazníci si budú môcť zaobstarať automobil modelového roku 2018 v prvom štvrťroku tohto roka.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY