vytisknout velikost písma Hyundai Santa Fe sa znova predvádza ako drsný off-road

Hyundai Santa Fe sa znova predvádza v drsnej terénnej úprave. Po verzii určenej na Antarktídu prichádza prevedenie pre púšte. Vozidlo je jedným z radu špeciálov pre SEMA Show 2017.
Hyundai Santa Fe sa znova predvádza ako drsný off-road

Hyundai Santa Fe je čistokrvné cestné SUV, ktoré nemá prakticky žiadne terénne ambície. Občas sa ale objaví niekto, kto to chce zmeniť. Napríklad ako keď tento model vyrazil s riadne vylepšeným podvozkom na Antarktídu. Aktuálne bola predstavená ďalšia podobná úprava. Namiesto Antarktídy však mieri do púšte.

Celé meno novinky je Rockstar Energy Moab Concept. Voz vznikol pre tohtoročnú SEMA Show. Zmien na aute je vážne dosť a aj tentoraz to najviac "odniesol" podvozok. Dostal iné brzdy (šesťpiestikové vpredu a štvorpiestikové vzadu), nové odpruženie, upravené nápravy a predovšetkým obrie terénne pneumatiky Mickey Thompson Baja MTZ. Samozrejme nechýba ani patričná ochrana podvozku, iné nárazníky alebo navijak.

Základom prestavby je vyhotovenie osadené dvojlitrovým preplňovaným zážihovým štvorvalcom, ktoré v našich končinách v ponuke pre Hyundai Santa Fe nenájdete. Motor disponuje výkonom 176 kW (240 k). V rámci úpravy bolo vymenené sanie, zvody, výfuk a posilnené je aj chladenie. Ako presne sa všetky novinky prejavili na výkone motora, to tlačová správa nehovorí.

Samozrejmosťou sú ešte ďalšie drobnosti typu svetelnej rampy, strešného nosiča, koženého čalúnenia interiéru alebo výkonného audiosystému.

Hyundai okrem drsného Santa Fe ukázal na SEMA Show 2017 napríklad aj športový Tucson, dôkladne vylepšenú Elantru alebo upravený Ioniq.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY