vytisknout velikost písma Hyundai otestuje ostrú i30 N v závode na 24 h na Nürburgringu

Hyundai testuje ostrú i30 N v závodoch. Posledná zaťažkávacia skúška bude 24 h Nürburgringu. Výroba i30 N bude zahájená v septembri.
Hyundai otestuje ostrú i30 N v závode na 24 h na Nürburgringu

Možno ste zaznamenali, že Hyundai pripravuje svoj prvý naozaj ostrý hatchback. Bude sa volať i30 N a kórejská automobilka sa chváli tým, že vývoj prebiehal hlavne na severnej slučke Nürburgringu. Poslednou dobou sa z toho stáva trochu automobilové klišé, ale budiž. V rámci testovania predsériového modelu teraz Hyundai nasadzuje i30 N dokonca aj do pretekov.

Na Nürburgringu sa jazdia populárne série vytrvalostných pretekov VLN (Veranstaltergemeinschaft Langstreckenpokal Nürburgring). Posledné preteky zo soboty 8. apríla boli zaťažkávacou skúškou pred náročnou dvadsaťštyrihodinovkou, ktorá sa ide na Nürburgringu na konci mája.

Ostré nasadenie predsériového vozidla má podľa automobilky vyskúšať dôležité komponenty, ich výdrž a konzistentné výkony. Hyundai sa snaží špecifikáciu i30 N pre preteky udržať čo možno najbližšie sériovému autu, hoci pre preteky musí vozidlo samozrejme dostať povinnú bezpečnostnú výbavu.

Pod kapotou Hyundai i30 N je preplňovaný dvojliter spojený so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou. Viac informácií Hyundai zverejní neskôr, ale nová i30 N sa má začať vyrábať už v septembri, takže svetová premiéra prebehne čo nevidieť.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY