vytisknout velikost písma Hyundai oficiálne predstavil nový špeciál i20 Coupe WRC

Hyundai predstavil na podujatí v talianskej Monze nový špeciál pre seriál WRC. Nový automobil vychádza z trojdverovej verzie modelu i20. Budúci rok sa pôjde podľa nových pravidiel, takže aj Hyundai i20 Coupe WRC bude mať lepšiu aerodynamiku a vyšší výkon. Po odchode automobilky Volkswagen bude Hyundai jedným z favoritov.
Hyundai oficiálne predstavil nový špeciál i20 Coupe WRC

Hyundai oficiálne predstavil finálne prevedenie svojho špeciálu pre nadchádzajúcu sezónu seriálu WRC. Stalo sa tak na akcii usporiadanej na okruhu v talianskej Monze. Automobilka verí, že s novým pretekárskym vozidlom naviaže na tohtoročnú sezónu, ktorá bola pre kórejskú značku historicky najúspešnejšia.

Nový špeciál vychádza z karosérie modelu i20 Coupe. Tento model sa pre nie príliš veľký záujem na slovenskom trhu už nepredáva. V súlade s novými pravidlami má prevedenie i20 Coupe WRC výrazne prepracovanú aerodynamiku, bude mať väčšiu priľnavosť, o 25 kg nižšia hmotnosť a výkon zvýšený na 279 kW (380 k).

Nová zbraň pre seriál WRC je v poradí už tretím špeciálom, ktorý továrenský tím automobilky Hyundai pripravil. Ten prvý, i20 WRC, jazdil v sezónach 2014 a 2015, do sezóny 2016 nasadil továrenský tím značky novú generáciu rovnakého modelu.

Zostava jazdcov sa nezmení, takže nový špeciál budú riadiť Thierry Neuville, Hayden Paddon a Dani Sordo. Po odchode automobilky Volkswagen sa Hyundai zaradí medzi favoritov, ale jednoduché to mať nebude. Od budúcej sezóny totiž uvidíme na súťažných tratiach opäť aj Citroën a Toyotu.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY