vytisknout velikost písma Hyundai konečne ukázal závodné i30 N

Hyundai konečne ukázal finálnu verziu závodnej i30 N TCR. Prví zákazníci dostanú svoje vozidlo v decembri. Pod kapotou je preplňovaný dvojliter.
Hyundai konečne ukázal závodné i30 N

O prípravách závodného prevedenia modelu i30 N nás automobilka Hyundai informovala hneď niekoľkokrát. Niekoľkokrát taktiež zverejnila oficiálne fotky, vždy na nich však bol maskovaný automobil. Kórejský závodný špeciál pripravovaný v Nemecku sa predstavil až teraz a až teraz si ho tiež môžeme prehliadnuť.

Na projekte závodnej verzie modelu i30 N začal Hyundai pracovať takmer presne pred rokom. Automobil síce vychádza zo sériového nošovického prevedenia, ale pre použitie na okruhoch je kompletne prerobený. Prestavba prebieha v nemeckom Alzenau.

Technika zodpovedá predpisom série TCR, takže pod kapotou nájdeme dvojlitrový preplňovaný štvorvalec vybavený systémom priameho vstrekovania paliva, presný výkon ale Hyundai zatiaľ neoznámil. Prevodovka je šesťstupňová sekvenčná, podvozok využíva nastaviteľné tlmiče, brzdy obstarala spoločnosť Brembo a nádrž má objem 100 litrov. Veci ako bezpečnostná klietka sú samozrejmosťou.

Hyundai bude ponúkať svoju i30 N TCR súkromným zákazníkom. Tí prví dostanú hotový automobil tento rok v decembri.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY