vytisknout velikost písma Hyundai konečne ukázal závodné i30 N

Hyundai konečne ukázal finálnu verziu závodnej i30 N TCR. Prví zákazníci dostanú svoje vozidlo v decembri. Pod kapotou je preplňovaný dvojliter.
Hyundai konečne ukázal závodné i30 N

O prípravách závodného prevedenia modelu i30 N nás automobilka Hyundai informovala hneď niekoľkokrát. Niekoľkokrát taktiež zverejnila oficiálne fotky, vždy na nich však bol maskovaný automobil. Kórejský závodný špeciál pripravovaný v Nemecku sa predstavil až teraz a až teraz si ho tiež môžeme prehliadnuť.

Na projekte závodnej verzie modelu i30 N začal Hyundai pracovať takmer presne pred rokom. Automobil síce vychádza zo sériového nošovického prevedenia, ale pre použitie na okruhoch je kompletne prerobený. Prestavba prebieha v nemeckom Alzenau.

Technika zodpovedá predpisom série TCR, takže pod kapotou nájdeme dvojlitrový preplňovaný štvorvalec vybavený systémom priameho vstrekovania paliva, presný výkon ale Hyundai zatiaľ neoznámil. Prevodovka je šesťstupňová sekvenčná, podvozok využíva nastaviteľné tlmiče, brzdy obstarala spoločnosť Brembo a nádrž má objem 100 litrov. Veci ako bezpečnostná klietka sú samozrejmosťou.

Hyundai bude ponúkať svoju i30 N TCR súkromným zákazníkom. Tí prví dostanú hotový automobil tento rok v decembri.

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák
Test Škoda Karoq 2.0 TDI 110 kW 4×4 DSG: Líder triedy

Test Škoda Karoq 2.0 TDI 110 kW 4×4 DSG: Líder triedy

5. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Škoda Fabia Combi 1.0 TSI v dlhodobom teste: Pol roka s trojvalcom

Škoda Fabia Combi 1.0 TSI v dlhodobom teste: Pol roka s trojvalcom

Ďalší dlhodobý test bude patriť Škode Fabia Combi. Čaká nás pol roka s novým litrovým trojvalcom 1.0 TSI. Konkrétne ide o verziu s výkonom 81 kW, teda o vrcholnú motorizáciu. Fabia prišla do testu vo výbave Style a s niekoľkými príplatkovými prvkami.

4. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY