vytisknout velikost písma Hyundai ide po stopách BMW. Bude predávať príslušenstvo N-Thusiast Parts

Hyundai čoskoro spustí program N-Thusiast Parts. Vďaka nemu si záujemcovia budú môcť svoj Hyundai ďalej vylepšiť. Táto novinka sa zatiaľ týka len modelu i30 N. Premiéra prebehne v Essene.
Hyundai ide po stopách BMW. Bude predávať príslušenstvo N-Thusiast Parts

Podobne ako má automobilka BMW športovú divíziu M, založila si automobilka Hyundai športovú divíziu N. Zákazníci mníchovskej značky si svoje autá môžu ale už dlhšiu dobu ďalej vylepšovať v rámci programu M Performance a presne takú vec aktuálne predstavuje aj Hyundai. Program sa volá N-Thusiast Parts a zatiaľ je určený len pre jediné "ENKO" v ponuke, teda pre i30 N.

Rozsah dielov, ktorými možno model i30 N vylepšiť, môžeme začať napríklad od diskov. K dispozícii sú desaťlúčové disky OZ Racing, pričom každý tento disk znamená úsporu 4 kg oproti tým štandardným. Za kolesá zaplatíte na nemeckom trhu necelých dvetisíc eur. Komu by to bolo málo, ten si môže nechať tieto disky obuť do pneumatík Pirelli P Zero Trofeo R. Potom ho ale celá sada vyjde na 3 100 eur.

K diskom sa viažu aj drobnosti typu karbónových krytov stredov kolies a iných skrutiek. Ak ste navyše vždy mali pocit, že i30 N zle brzdí, môžete si prikúpiť aj iné doštičky. Zaujímavým prvkom je aj nastaviteľný zadný stabilizátor.

Pre interiér nachystal Hyundai v rámci programu N-Thusiast Parts niektoré drobnosti typu nových koberčekov, najviac však zaujmú škrupiny Recaro. Sedadlá sú veľmi ľahké, jedno údajne váži iba sedem kilogramov. Navyše vďaka nim môžete použiť ako klasický pás (pre jazdu v prevádzke), tak šesťbodový pás pre jazdu niekde na okruhu. A ak stále nemáte dosť, k dispozícii sú ešte polepy, ktoré vzhľad vášho nošovického hatchbacku priblížia okruhovým špeciálom kategórie TCR.

Premiéru si diely z programu N-Thusiast Parts odbijú tento víkend v Essene a do predaja zamieria zhruba v polovici budúceho roka.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY