vytisknout velikost písma Hyundai i30 si budete môcť kúpiť aj ako okruhový špeciál

Nová generácia modelu Hyundai i30 sa predstaví aj ako špeciál určený pre okruhové preteky. Automobilka vyvíja vozidlo, ktoré bude pretekať v seriáli TCR. Testovanie odštartuje tento rok na jar, prví záujemcovia dostanú svoj automobil v decembri.
Hyundai i30 si budete môcť kúpiť aj ako okruhový špeciál

Hyundai i30 novej generácie sa už predstavil ako základný hatchback, čoskoro dorazí kombi, v septembri sa máme tešiť na športové i30 N a ešte do konca roka sa ukáže "tajuplné" prevedenie označované ako fastback. Lenže to stále nie je všetko. Hyundai totiž chystá novú i30 tiež vo verzii určenej pre okruhové závody.

Áno, kórejská značka mieri do seriálu TCR, kde už nájdeme napríklad špeciály Seat, Opel alebo Volkswagen. Celý projekt je zatiaľ vo fáze vývoja, ktorý odštartoval v septembri minulého roka. Tento rok na jar Hyundai zaháji testovanie, ešte do konca roka chce dodať prvé hotové autá svojim zákazníkom.

Okruhová i30 dostane dvojlitrový preplňovaný motor, šesťstupňovú prevodovku a stolitrovú nádrž. Viac toho Hyundai zatiaľ neprezradil. Výkon týchto špeciálov však dosahuje hodnoty 330 koní, vrchol krútiaceho momentu sa pohybuje okolo 410 Nm. Poháňaná je samozrejme predná náprava.

Vývoj nového pretekárskeho špeciálu má na starosť spoločnosť Hyundai Motorsport, pričom všetko prebieha v nemeckom sídle v Alzenau. V tohtoročnej sezóne by sa mala na tratiach seriáli TCR objaviť aj sesterská Kia, respektíve závodný cee'd. Na cenu i30 TCR je ešte skoro, určitú predstavu nám ale môže dať práve Kia. Cena modelu ceed TCR štartuje v prepočte sumou 96-tisíc eur.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY