vytisknout velikost písma Hyundai i30 N sa už vyrába

Hyundai začala vyrábať ostrú verziu modelu i30. Tento rok sa vytvorí len 1450 exemplárov. Väčšina z nich skončí v Nemecku a Anglicku.
Hyundai i30 N sa už vyrába

Autosalón vo Frankfurte bol scénou oficiálnej svetovej premiéry i30 Fastback a i30 N. Zatiaľ čo prevedenie s karosériou liftback dorazí neskôr, športovej verzie sa priaznivci dočkajú veľmi skoro. V piatok 15. septembra totiž Hyundai v nošovickej továrni oficiálne otvoril sériovú výrobu.

Hyundai i30 N nie je auto, ktorý by malo nejako dramaticky zvyšovať predajné štatistiky a tomu tiež zodpovedajú plány pre zvyšok roka. Kórejská automobilka nevyrobí viac ako 1450 exemplárov v tomto roku. Väčšina z nich údajne zamieri do Nemecka a do Anglicka, kde športové novinka vzbudila veľký záujem.

Ako už určite viete, Hyundai i30 N dostal preplňovaný zážihový dvojliter naladený na 202 kW (275 k). Výbava zahŕňa napríklad aerodynamické doplnky, športové sedadlá, silnejšie brzdy a iýak ladený podvozok. Model Hyundai i30 N je prvým modelom tejto značky, na ktorého vývoji sa podieľal bývalý BMW M Albert Biermann.

Musíme ešte čakať na cenu. Koncom augusta oficiálne zastúpenie vyhlásilo, že cenník športového variantu i30 bude uvoľnený 1. októbra.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY