vytisknout velikost písma Hyundai i30 N sa už vyrába

Hyundai začala vyrábať ostrú verziu modelu i30. Tento rok sa vytvorí len 1450 exemplárov. Väčšina z nich skončí v Nemecku a Anglicku.
Hyundai i30 N sa už vyrába

Autosalón vo Frankfurte bol scénou oficiálnej svetovej premiéry i30 Fastback a i30 N. Zatiaľ čo prevedenie s karosériou liftback dorazí neskôr, športovej verzie sa priaznivci dočkajú veľmi skoro. V piatok 15. septembra totiž Hyundai v nošovickej továrni oficiálne otvoril sériovú výrobu.

Hyundai i30 N nie je auto, ktorý by malo nejako dramaticky zvyšovať predajné štatistiky a tomu tiež zodpovedajú plány pre zvyšok roka. Kórejská automobilka nevyrobí viac ako 1450 exemplárov v tomto roku. Väčšina z nich údajne zamieri do Nemecka a do Anglicka, kde športové novinka vzbudila veľký záujem.

Ako už určite viete, Hyundai i30 N dostal preplňovaný zážihový dvojliter naladený na 202 kW (275 k). Výbava zahŕňa napríklad aerodynamické doplnky, športové sedadlá, silnejšie brzdy a iýak ladený podvozok. Model Hyundai i30 N je prvým modelom tejto značky, na ktorého vývoji sa podieľal bývalý BMW M Albert Biermann.

Musíme ešte čakať na cenu. Koncom augusta oficiálne zastúpenie vyhlásilo, že cenník športového variantu i30 bude uvoľnený 1. októbra.

Škoda Superb 2.0 TSI 4×4 vs. BMW M760Li xDrive

Škoda Superb 2.0 TSI 4×4 vs. BMW M760Li xDrive

Britskí kolegovia porovnali BMW 760Li xDrive a Škodu Superb 2.0 TSI 4×4. Obe spomínané autá sa v našej redakcii už zastavili, preto sme sa pozreli na presné čísla nameranej dynamiky. Superb na dvanásťvalec ani zďaleka nemá, ale skutočne dobre brzdí.

20. 11. 2017 | Dalibor Žák
Test jazdenky: Škoda Fabia RS 1.4 TSI je zaujímavá, ale veľmi riziková

Test jazdenky: Škoda Fabia RS 1.4 TSI je zaujímavá, ale veľmi riziková

Fabiu RS by sme odporučili niekomu, kto je fanúšik značky a podobné auto chce pre radosť napríklad ako druhý alebo tretí kus do svojej flotily s tým, že toho za rok príliš veľa nenabehne.

14. 11. 2017 | Dalibor Žák
Seat Leon 1.4 TSI ACT v dlhodobom teste: Ako je na tom s výkonom?

Seat Leon 1.4 TSI ACT v dlhodobom teste: Ako je na tom s výkonom?

Motor 1.4 TSI ACT má udávaný výkon 110 kW a krútiaci moment 250 Nm. Dlhodobo testovaný Seat Leon predviedol na valcovej skúšobni ešte lepšie hodnoty a najmä veľmi priaznivé priebehy. Krútiaci moment zostáva v prakticky celom rozsahu bežne používaných otáčok nad udávanou maximálnou hodnotou.

13. 11. 2017 | Jiří Červenka

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY