vytisknout velikost písma Hyundai i30 N prichádza v limitovanej edícii Thierry Neuville

Hyundai i30 N sa predstavil v limitovanej edícii Thierry Neuville. Základom je silnejšia verzia Performance. Zmeny sú len kozmetické. Celkom vznikne 35 exemplárov, k dispozícii ich ale bude len 34, pretože vozidlo s číslom 1/35 dostane práve Thierry Neuville.
Hyundai i30 N prichádza v limitovanej edícii Thierry Neuville

Hyundai i30 N je prvý ostrý model divízie N. Značka ho postupne uvádza na jednotlivé trhy. Nie je neobvyklé, že v záujme podpory nového modelu pripravujú automobilky špeciálne varianty typu "First Edition" a to je aj prípad kórejského ostrého hatchbacku. Edícia Thierry Neuville je pomenovaná po úspešnom jazdcovi továrenského tímu WRC.

Nebudeme vás napínať, na slovenskom trhu toto prevedenie k dispozícii nie je a nebude. Ide totiž o akciu importéra, ktorý sa stará o dovoz modelov značky Hyundai do Belgicka a Luxemburska. Pretože je spomínaný jazdec Belgičan, také spojenie sa vyložene ponúkalo. Celkom Hyundai vyrobí v tejto edícii 35 exemplárov, k zákazníkom sa ich ale dostane len 34. Ten prvý s číslom 1/35 totiž bude používať Thierry Neuville.

Zmeny nie sú nijako radikálne. Základom edície je silnejší variant Performance s motorom naladeným na 202 kW (275 k), so samosvorom vpredu a s výkonnejšími brzdami. Navyše zákazníci dostanú "rýchly pruh" tiahnuci sa cez celú karosériu, sem tam sa objavujú na aute plakety s logom TN, rovnaké logo nájdeme aj vnútri (napríklad je vyšité na koberečkách) a súčasťou je aj kľúčenka s číslom vozidla. Pruh na karosérii možno na želanie vynechať.

Belgický importér nepožaduje žiadny príplatok, vozidlo jednoducho dostane prvých 34 záujemcov o i30 N Performance. Ako bonus je pre všetkých majiteľov edície Thierry Neuville pripravené na jar budúceho roka ešte celodenné jazdenie na okruhu Zolder.

Škoda Superb 2.0 TSI 4×4 vs. BMW M760Li xDrive

Škoda Superb 2.0 TSI 4×4 vs. BMW M760Li xDrive

Britskí kolegovia porovnali BMW 760Li xDrive a Škodu Superb 2.0 TSI 4×4. Obe spomínané autá sa v našej redakcii už zastavili, preto sme sa pozreli na presné čísla nameranej dynamiky. Superb na dvanásťvalec ani zďaleka nemá, ale skutočne dobre brzdí.

20. 11. 2017 | Dalibor Žák
Test jazdenky: Škoda Fabia RS 1.4 TSI je zaujímavá, ale veľmi riziková

Test jazdenky: Škoda Fabia RS 1.4 TSI je zaujímavá, ale veľmi riziková

Fabiu RS by sme odporučili niekomu, kto je fanúšik značky a podobné auto chce pre radosť napríklad ako druhý alebo tretí kus do svojej flotily s tým, že toho za rok príliš veľa nenabehne.

14. 11. 2017 | Dalibor Žák
Seat Leon 1.4 TSI ACT v dlhodobom teste: Ako je na tom s výkonom?

Seat Leon 1.4 TSI ACT v dlhodobom teste: Ako je na tom s výkonom?

Motor 1.4 TSI ACT má udávaný výkon 110 kW a krútiaci moment 250 Nm. Dlhodobo testovaný Seat Leon predviedol na valcovej skúšobni ešte lepšie hodnoty a najmä veľmi priaznivé priebehy. Krútiaci moment zostáva v prakticky celom rozsahu bežne používaných otáčok nad udávanou maximálnou hodnotou.

13. 11. 2017 | Jiří Červenka

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY