vytisknout velikost písma Hyundai i30 N prichádza v limitovanej edícii Thierry Neuville

Hyundai i30 N sa predstavil v limitovanej edícii Thierry Neuville. Základom je silnejšia verzia Performance. Zmeny sú len kozmetické. Celkom vznikne 35 exemplárov, k dispozícii ich ale bude len 34, pretože vozidlo s číslom 1/35 dostane práve Thierry Neuville.
Hyundai i30 N prichádza v limitovanej edícii Thierry Neuville

Hyundai i30 N je prvý ostrý model divízie N. Značka ho postupne uvádza na jednotlivé trhy. Nie je neobvyklé, že v záujme podpory nového modelu pripravujú automobilky špeciálne varianty typu "First Edition" a to je aj prípad kórejského ostrého hatchbacku. Edícia Thierry Neuville je pomenovaná po úspešnom jazdcovi továrenského tímu WRC.

Nebudeme vás napínať, na slovenskom trhu toto prevedenie k dispozícii nie je a nebude. Ide totiž o akciu importéra, ktorý sa stará o dovoz modelov značky Hyundai do Belgicka a Luxemburska. Pretože je spomínaný jazdec Belgičan, také spojenie sa vyložene ponúkalo. Celkom Hyundai vyrobí v tejto edícii 35 exemplárov, k zákazníkom sa ich ale dostane len 34. Ten prvý s číslom 1/35 totiž bude používať Thierry Neuville.

Zmeny nie sú nijako radikálne. Základom edície je silnejší variant Performance s motorom naladeným na 202 kW (275 k), so samosvorom vpredu a s výkonnejšími brzdami. Navyše zákazníci dostanú "rýchly pruh" tiahnuci sa cez celú karosériu, sem tam sa objavujú na aute plakety s logom TN, rovnaké logo nájdeme aj vnútri (napríklad je vyšité na koberečkách) a súčasťou je aj kľúčenka s číslom vozidla. Pruh na karosérii možno na želanie vynechať.

Belgický importér nepožaduje žiadny príplatok, vozidlo jednoducho dostane prvých 34 záujemcov o i30 N Performance. Ako bonus je pre všetkých majiteľov edície Thierry Neuville pripravené na jar budúceho roka ešte celodenné jazdenie na okruhu Zolder.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY