vytisknout velikost písma Hyundai i30 Kombi odhalené. Batožinový priestor má objem 602 litrov

Hyundai odhalil novú generáciu modelu i30 Kombi. Dynamicky tvarovaná zadná časť ponúkne batožinový priestor s objemom 602 litrov. V štandardnej výbave nájdeme rad asistenčných systémov. Výstavná premiéra prebehne 7. marca na autosalóne v Ženeve.
Hyundai i30 Kombi odhalené. Batožinový priestor má objem 602 litrov

Automobilka Hyundai oficiálne predstavila novú generáciu modelu i30 Kombi. Nošovickú novinku si môžeme prvýkrát prezrieť na niekoľkých fotografiách a k dispozícii sú už aj prvé údaje. Sťahovavých záujemcov určite poteší skutočnosť, že základný udávaný objem batožinového priestoru je v tomto prípade 602 litrov.

Hyundai i30 Kombi novej generácie meria na dĺžku 4585 mm. Je teda o 245 mm dlhší ako hatchback. Všetok nárast ale pripadá na zadný previs, pretože rázvor náprav je zhodný s predtým predstaveným variantom (2650 mm). Po sklopení zadných operadiel sa batožinový priestor zväčší až na 1650 litrov.

Automobilka sľubuje rad bezpečnostných asistentov dodávaných v rámci základnej výbavy. Reč je o prednárazovom systéme, sledovaní bdelosti vodiča, automatickom prepínaní diaľkových svetiel a asistentovi pre jazdu v pruhoch. Okrem toho bude k dispozícii aj adaptívny tempomat, stráženie mŕtvych uhlov alebo systém upozorňujúci na okolitú prevádzku pri cúvaní do ulice.

Nový Hyundai i30 Kombi bude možné zaobstarať s jedným z dvoch zážihových motorov, vznetovú alternatívu potom predstavuje štvorvalec s objemom 1,6 litra. V prípade benzínových motorov môžete siahnuť po litrovom preplňovanom trojvalci 1.0 T-GDI (88 kW/120 k), prípadne po štvorvalci 1.4 T-GDI (103 kW/140 k). Dieselový motor disponuje výkonom 81 kW (110 k).

Ďalšie detaily zverejní Hyundai neskôr. Výroba novej i30 Kombi bude v Nošoviciach zahájená v máji. Ešte tento rok dorazí aj i30 N a i30 s karosériou liftback.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY