vytisknout velikost písma Hyperšport AM-RB 001 za 3 milióny eur pôjde až 402 km/h

Aston Martin chystá v spolupráci s tímom Red Bull Racing ultimátny hyperšport AM-RB 001. Prví zákazníci dostanú svoje vozidlo najskôr v roku 2019. Už teraz ale Aston Martin oznámil, že celá séria čítajúca 150 exemplárov určených do cestnej premávky je vypredaná. Výkon bude tisíc koní a maximálna rýchlosť prekročí 400 km/h.
Hyperšport AM-RB 001 za 3 milióny eur pôjde až 402 km/h

Aston Martin a tím Red Bull Racing chystajú hyperšportový automobil. Podoba vozidla bola predstavená už skôr, rovnako ako niekoľko základných čísel. Napríklad to, že vznikne nakoniec 150 exemplárov určených do bežnej prevádzky a ďalších 25 závodných špeciálov. Hoci pripravované vozidlo ešte nikto neriadil, už teraz prišlo oficiálne oznámenie, že celá séria "civilných" verzií je vypredaná.

Fakticky sa toho o historicky najrýchlejšom Aston Martin veľa nevie. Z skoršej doby vieme, že vozidlo bude extrémne ľahké (približne 1000 kg) a extrémne výkonné. O pohon sa bude starať atmosféricky plnený dvanásťvalec, pričom jeho výkon dosiahne až na 1000 koní.

Arabské médiá po novom pridávajú informáciu o maximálnej rýchlosti. Tá by mala mierne presiahnuť hranicu 400 km/h. Presne povedané bude automobil schopný ísť až 402 km/h. Oficiálne potvrdená táto informácia nie je, napriek tomu tomu môžeme veriť. V Abu Dhabi totiž prebehla VIP akcia, kde bol nový automobil predstavený vybraným hosťom.

Podľa vyhlásenia automobilky prvýkrát vyjde model AM-RB 001 na cesty až neskôr v roku 2017. Prví zákazníci dostanú svoje vozidlo začiatkom roku 2019. Pripomeňme, že na vývoji sa podieľa aj samotný Adrian Newey. Cena sa pohybuje v prepočte okolo hranice 3 miliónov eur.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY