vytisknout velikost písma Honda vezie do Ženevy sériovú verziu modelu Civic Type R

Honda odhalí na autosalóne v Ženeve sériové prevedenie modelu Civic Type R novej generácie. Okrem ostrého hatchbacku sa predstaví aj koncept NeuV a vodíkový automobil Clarity Fuel Cell. Výroba novej generácie Civicu Type R odštartuje v lete.
Honda vezie do Ženevy sériovú verziu modelu Civic Type R

Honda oficiálne oznámila svoj program pre nadchádzajúci ženevský autosalón. Hlavnou novinkou bude Civic Type R odvodený od desiatej generácie tohto modelu, ktorý sa tu ukáže vo svetovej premiére. Doprovod mu bude robiť vodíkový automobil Clarity Fuel Cell a koncept NeuV.

Koncept nového Civicu Type R sme si mohli prezrieť na jeseň minulého roka v Paríži. V Ženeve sa predstaví sériové prevedenie. Detaily si zatiaľ Honda necháva pre seba, istá je ale prítomnosť preplňovaného dvojlitrového štvorvalca 2.0 VTEC Turbo. Ostrý Civic sa bude vyrábať v Anglicku a produkcie odštartuje tento rok v lete.

Pre štúdiu Honda NeuV predstavuje ženevský autosalón európsku premiéru. Tá svetová prebehla na veľtrhu spotrebnej elektroniky CES 2017. Ide o dvojmiestny mestský elektromobil schopný autonómnej jazdy. Myšlienka je taká, že zatiaľ čo vy budete sedieť doma (alebo pracovať), v rámci zdieľania automobilu by vaše NeuV prevážalo iných ľudí a tým vám zarábalo peniaze.

Vodíková Honda Clarity Fuel Cell potom bude vystavená v Ženeve ako pripomienka skutočnosti, že prvé exempláre tohto modelu už do Európy dorazili koncom minulého roka. Hlavný údaj, ktorý automobilka v kontexte Clarity spomína, je dojazd. Ten dosahuje hodnotu 620 km.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY