vytisknout velikost písma Honda NeuV je mestský elektromobil, ktorý vám bude zarábať peniaze

Ani Honda nechýba na veľtrhu CES. Okrem iného tu predstavuje koncept mestského vozítka NeuV. Základná myšlienka vychádza z predpokladu, že bežne váš automobil 96% času stojí a nemá žiadne využitie. Honda NeuV by zbytočný čas dokázala premeniť na peniaze.
Honda NeuV je mestský elektromobil, ktorý vám bude zarábať peniaze

Počet automobiliek zúčastňujúcich sa veľtrhu CES 2017 je naozaj dlhý a nechýba na ňom ani Honda. Jednou z jej noviniek je koncept mestského elektromobilu NeuV. Jeho hlavným prínosom má byť skutočnosť, že by majiteľom mohol sám zarábať peniaze.

Myšlienka je jednoduchá. Honda v rámci prieskumu zistila, že automobily vlastnené súkromnými osobami bežne stoja 96% času bez akéhokoľvek využitia. A pretože budúcnosť má byť plná konektivity a hlavne autonómneho riadenia, ponúka sa podľa japonskej automobilky zaujímavá možnosť. Zatiaľ čo vy budete sedieť doma (alebo pracovať), koncept NeuV by mohol prevážať v rámci zdieľania automobilu iných ľudí.

Všetko by prepojila aplikácia v smartfónoch a pretože by koncept NeuV túto činnosť nerobil zadarmo, zarábal by vám tým peniaze. Je tu ale ešte jeden spôsob, ako dokáže byť táto štúdia auta budúcnosti užitočná. Akumulátory by sa nabili cez noc, ale tento elektromobil môže aj spätne posielať elektrinu do siete. Robil by to v čase, keď je odber najväčší, a elektrina teda drahšia. Teoreticky by tak zarábal aj počas státia v garáži.

Inak ide o dvojmiestny elektromobil s dojazdom až 320 km. Výkon dosahuje 55 kW a počíta sa aj so systémom bezdrôtového dobíjania. Do kufra umiestneného za sedadlami je navyše integrovaný elektrický skateboard. Ten máte využiť na prejdenie posledných metrov (alebo kilometrov) od zaparkovaného auta do cieľa vašej cesty.

Okrem tejto štúdie, ktorá zo všetkého najviac pripomína Smart ForTwo budúcnosti, Honda predstavila na veľtrhu CES napríklad aj systém, vďaka ktorému sa motocykel nepoloží na bok ani vo chvíľach, keď bude stáť úplne v pokoji.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY