vytisknout velikost písma Honda Civic Type R zvládne zrýchlenie na stovku za 5,7 s

Nová Honda Civic Type R používa dvojlitrový motor VTEC Turbo. Maximálny výkon dosahuje 320 koní. Aktuálne ide o najrýchlejšiu prednokolku na Nürburgringu. S maximálnou rýchlosťou 272 km/h prejde nový Civic Type R mnohé zaujímavé automobily.
Honda Civic Type R zvládne zrýchlenie na stovku za 5,7 s

Honda Civic Type R sa pýši titulom najrýchlejšieho auta medzi ostrými prednokolkami a zároveň sa jedná o aktuálneho držiteľa najlepšieho času na Nürburgringu v rovnakej kategórii. Keď zabrúsime do tabuliek technických údajov, zistíme, že sa pred týmto hatchbackom bude musieť mať na pozore kde kto, a to vrátane modelov prémiových značiek.

Nový Civic Type R zvládne šprint z nuly na 100 km/h iba za 5,7 s. To je o desatinu sekundy rýchlejšie v porovnaní s modernizovaným Seatom Leon Cupra. Nestačí ani Peugeot 308 GTi. Zaujímavá je aj maximálna rýchlosť 272 km/h. Vďaka nej Civic predbehne napríklad aj Focus RS.

Nižšie nájdete dve nové videá.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY