vytisknout velikost písma Honda Civic Type-R možno dostane dostupnejšiu "ochudobnenú" verziu

Honda chystá pre americký trh lacnejší Civic Type-R. Možno sa podobnej verzie dočkáme aj v Európe. Vedľa chudobnejšej výbavy by taký model mohol dostať aj "horšiu" techniku.
Honda Civic Type-R možno dostane dostupnejšiu "ochudobnenú" verziu

Je pre vás ostrý hatchback Honda Civic Type-R s cenou takmer 37-tisíc eur nedostupný? Čoskoro by to mohlo byť lepšie, respektíve lacnejšie. Podľa informácií webu The Truth about Cars totiž Honda chystá už pre budúci modelový rok dostupnejší model zbavený niektorých luxusných prvkov výbavy. Na motore by sa ale snáď nič meniť nemuselo.

Informácia sa však týka severoamerického trhu, takže v Európe zrejme bude všetko inak. Na druhej strane hatchbacky Honda Civic schádzajú z jednej výrobnej linky v britskom Swindone a ak bude existovať nejaká ochudobnená verzia pre trh v USA, možno sa jej dočkáme aj v Európe. Honda je predsa len veľmi drahá a niektoré konkurenčné modely sa predávajú o zhruba 5 až 8 tisíc eur lacnejšie. Pravda, majú však napríklad aj nižší výkon.

Očakáva sa, že model označovaný v americkom katalógu ako Touring nebude mať veľké zadné krídlo a príde o niekoľko výrazných dizajnových prvkov. Hlavné rozdiely ale budú v komfortnej výbave. Očakáva sa slabší infotainment a horší audio systém, prípadne aj lacnejšie sedačky z bežného Civicu. Pre americký trh sú obvyklé aj lacnejšie celoročné pneumatiky na menších kolesách a možno aj horšie brzdy.

Možno sa dokonca Honda inšpiruje v Renualte, ktorý model Mégane R.S. odlišuje dokonca aj technikou podvozku a prenosu výkonu na ceste. Bežný Mégane R.S. nemá, na rozdiel od najostrejšej verzie Cup, dokonca ani samosvor. A teoreticky by mohlo v prípade Hondy dôjsť aj k zníženiu výkonu, pretože dvojliter s výkonom cez 300 koní by pokojne nejakú redukciu zniesol bez toho, aby dynamika dramaticky utrpela.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY