vytisknout velikost písma Honda Civic Type-R možno dostane dostupnejšiu "ochudobnenú" verziu

Honda chystá pre americký trh lacnejší Civic Type-R. Možno sa podobnej verzie dočkáme aj v Európe. Vedľa chudobnejšej výbavy by taký model mohol dostať aj "horšiu" techniku.
Honda Civic Type-R možno dostane dostupnejšiu "ochudobnenú" verziu

Je pre vás ostrý hatchback Honda Civic Type-R s cenou takmer 37-tisíc eur nedostupný? Čoskoro by to mohlo byť lepšie, respektíve lacnejšie. Podľa informácií webu The Truth about Cars totiž Honda chystá už pre budúci modelový rok dostupnejší model zbavený niektorých luxusných prvkov výbavy. Na motore by sa ale snáď nič meniť nemuselo.

Informácia sa však týka severoamerického trhu, takže v Európe zrejme bude všetko inak. Na druhej strane hatchbacky Honda Civic schádzajú z jednej výrobnej linky v britskom Swindone a ak bude existovať nejaká ochudobnená verzia pre trh v USA, možno sa jej dočkáme aj v Európe. Honda je predsa len veľmi drahá a niektoré konkurenčné modely sa predávajú o zhruba 5 až 8 tisíc eur lacnejšie. Pravda, majú však napríklad aj nižší výkon.

Očakáva sa, že model označovaný v americkom katalógu ako Touring nebude mať veľké zadné krídlo a príde o niekoľko výrazných dizajnových prvkov. Hlavné rozdiely ale budú v komfortnej výbave. Očakáva sa slabší infotainment a horší audio systém, prípadne aj lacnejšie sedačky z bežného Civicu. Pre americký trh sú obvyklé aj lacnejšie celoročné pneumatiky na menších kolesách a možno aj horšie brzdy.

Možno sa dokonca Honda inšpiruje v Renualte, ktorý model Mégane R.S. odlišuje dokonca aj technikou podvozku a prenosu výkonu na ceste. Bežný Mégane R.S. nemá, na rozdiel od najostrejšej verzie Cup, dokonca ani samosvor. A teoreticky by mohlo v prípade Hondy dôjsť aj k zníženiu výkonu, pretože dvojliter s výkonom cez 300 koní by pokojne nejakú redukciu zniesol bez toho, aby dynamika dramaticky utrpela.

Test jazdenky: Škoda Fabia RS 1.4 TSI je zaujímavá, ale veľmi riziková

Test jazdenky: Škoda Fabia RS 1.4 TSI je zaujímavá, ale veľmi riziková

Fabiu RS by sme odporučili niekomu, kto je fanúšik značky a podobné auto chce pre radosť napríklad ako druhý alebo tretí kus do svojej flotily s tým, že toho za rok príliš veľa nenabehne.

14. 11. 2017 | Dalibor Žák
Seat Leon 1.4 TSI ACT v dlhodobom teste: Ako je na tom s výkonom?

Seat Leon 1.4 TSI ACT v dlhodobom teste: Ako je na tom s výkonom?

Motor 1.4 TSI ACT má udávaný výkon 110 kW a krútiaci moment 250 Nm. Dlhodobo testovaný Seat Leon predviedol na valcovej skúšobni ešte lepšie hodnoty a najmä veľmi priaznivé priebehy. Krútiaci moment zostáva v prakticky celom rozsahu bežne používaných otáčok nad udávanou maximálnou hodnotou.

13. 11. 2017 | Jiří Červenka
Lada Niva Extreme Cross: Krátka jazda s ruským monster truckom

Lada Niva Extreme Cross: Krátka jazda s ruským monster truckom

Lada Niva existuje mimo iného v radikálnej úprave značky Bronto. Voz prešiel dokonca aj homologáciou pre Európu. U nás sa predáva ako Niva Extreme Cross. Už len vidieť túto špecialitu v pohybe je zážitok. Niva Extreme Cross prekvapivo používa celkom sériový motor.

10. 11. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY