vytisknout velikost písma Gunther Werks predstavuje znovuzrodené Porsche 993

Spoločnosť Singer dostala novú konkurenciu. Jej meno je Gunther Werks. Jej model 400R je kompletne prestavané a citlivo upravené Porsche 993. Cena presahuje 440-tisíc eur.
Gunther Werks predstavuje znovuzrodené Porsche 993

Singer Vehicle Design zrejme poznáte vďaka krásnym úpravám starých Porsche, v rámci ktorých síce autá dostanú modernú techniku, ich vzhľad ale zostane prakticky nezmenený. Teraz chce osloviť ostatných príjemcov ako recept. Hovorí si Gunther Werks a jej novinka 400R vyzerá naozaj parádne.

Základom je v tomto prípade Porsche 993. V Gunther Werks dostalo karbónový bodykit, karbónovú strechu, nastaviteľné zadné krídlo, z karbónu je vyrobená aj podlaha alebo zadnú časť interiéru, kde budete sedadlá hľadať márne. Rovnako ako Singer, dizajn zostáva verný originálu, čo je dobré. Vzhľad kabíny závisí vo veľkej miere od zákazníka.

Motor je poháňaný spoločnosťou Rothsport z Oregonu. Na originálnej jednotke nájdete štyrilitrový vzduchom chladený šesťvalcový atmosférický vzduch. Výkon dosahuje maximum 298 kW (405 k), krútiaci moment vrcholí hodnotou 447 Nm. Obmedzovač vás vypne pri 7800 ot/min. Dôkladnej starostlivosti sa dočkal aj podvozok využívajúci napríklad odpruženie KW Clubsport.

Gunther Werks zamýšľa postaviť len 25 exemplárov, prví zákazníci sa dočkajú budúci rok. Ako by ste mohli hádať, nie je to lacná záležitosť. Základná cena vychádza z celkovej sumy 440-tisíc eur.

V kontexte tohto pekného znovuzrodeného Porsche sa určite hodí pripomenúť, že Singer pred časom tiež predstavil zaujímavú novinku. Bol to štyrilitrový vzduchom chladený šesťvalcový motor vyvinutý v spolupráci s Williamsom. Tento motor budete môcť točiť až do deviatich tisíc, kedy dosiahne maximálnych 368 kW (500 k).

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY