vytisknout velikost písma Google vypustí na cesty stovku autonómnych Chryslerov

Na vývoj spoločnosti Google v oblasti autonómnych vozidiel nadviazala novo založená spoločnosť Waymo. V spolupráci s Chryslerom vzniklo najnovšie testovacie autonómne vozidlo vychádzajúce z modelu Pacifica Hybrid. Do bežnej prevádzky vyrazí sto exemplárov už budúci rok.
Google vypustí na cesty stovku autonómnych Chryslerov

Spoločnosť Google, ktorá patrí do holdingu Alphabet, pracovala na vývoji autonómneho vozidla od roku 2009. Nedávno prišla správa o tom, že na túto prácu nadviaže novo založená spoločnosť Waymo. Jej najnovšia autonómne vozidlo vychádza z Chrysleru Pacifica Hybrid a my si ho dnes môžeme prezrieť na prvých fotografiách.

Veľa konkrétnych informácií o automobile samotnom ale k dispozícii zatiaľ nie je. Postačiť nám pre túto chvíľu musí iba všeobecné tvrdenie sľubujúce rad senzorov a najnovšie technológie. Celkovo vznikne 100 exemplárov. Tie sa pridajú do flotily testovacích áut spoločnosti Waymo hneď začiatkom budúceho roka.

Chrysler Pacifica Hybrid kombinuje zážihový šesťvalec 3.6 Pentastar s dvojicou elektromotorov. Celkový výkon hybridného systému je 194 kW (264 k), v čisto elektrickom režime vozidlo prejde až 48 kilometrov. Kvôli inštalácii autonómnej technológie sa každý z týchto špeciálnych exemplárov dočkal radu bližšie nešpecifikovaných úprav. Tie sa týkajú pohonnej jednotky, elektroniky alebo podvozku.

Podľa tlačovej správy FCA bude znamenať uvedenie autonómnych vozidiel do bežnej reality záchranu 1,2 milióna ľudí ročne.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY