vytisknout velikost písma Giannini 350GP je Fiat 500 po obrovskej dávke steroidov

Predstavili dôkladne prepracovaný model Fiat 500 bol. Prestavbu má na svedomí Giannini Automobili. Motor pochádza z Alfa Romeo 4C Spider a je uložený vzadu. Nové video ukazuje Giannini 350GP v akcii.
Giannini 350GP je Fiat 500 po obrovskej dávke steroidov

Fiat 500 je už dlho na trhu a má obrovské množstvo úprav. Samotná automobilka stavia športovú verziu Abarth, ktorá môže byť veľmi extrémna a predovšetkým drahá, ako to ukázal náš test prednedávnom. Nie všetci sú však vždy spokojní s továrenskou verziou a tak vznikajú stroje ako Giannini 350GP.

Giannini Automobili je talianska spoločnosť s dlhou tradíciou, ktorá sa zameriava aj na tuning. A pretože tento rok oslavuje svoje 100. výročie, vznikla radikálne prestavaná päťstovka. Vozidlo má na sebe množstvo karbónu, rozšírené podvozky a hlavne motor Alfa Romeo 4C.

Preplňovaný štvorvalec s objemom 1,75 litra bol tiež upravený, takže ponúka 257 kW (350 k). Skladuje sa vzadu a poháňa kolesá zadnej nápravy. Samotné auto bolo predstavené tento rok v júni a teraz je tu video na internete, ktoré zobrazuje taliansky špeciál v akcii. To môže byť zaujímavé.

Cena prestavby je však rovnaká. Giannini Automobili nevyrobí viac ako 100 kópií, z ktorých jedna stojí viac ako 100-tisíc eur. Ak nakoniec nebude lepšie nejaké to Porsche...

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY