vytisknout velikost písma Giannini 350 GP4 je ďalšie monštrum na základoch Fiatu 500

Giannini 350GP je špeciál za 156-tisíc eur odvodený od Fiatu 500. Poháňa ho motor s výkonom 350 koní. Aktuálne prichádza ďalšia podobná špecialita, tentoraz však s pohonom všetkých kolies a s motorom umiestneným vpredu.
Giannini 350 GP4 je ďalšie monštrum na základoch Fiatu 500

Nie je to tak dávno, čo sme vám predstavovali taliansku špecialitu Giannini 350GP. Je to radikálne upravený Fiat 500 s motorom umiestneným pri zadnej náprave, ktorá je zároveň poháňaná. Teraz prichádza ďalšia podobná prestavba. Hovorí si Giannini 350 GP4 a v dvoch základných veciach sa od pôvodnej varianty významne líši.

Zatiaľ čo model Giannini 350GP používa vzadu umiestnený štvorvalec s objemom 1,75 litra, pôvodom z Alfy Romeo 4C Spider, a pohon zadných kolies, novinka síce pracuje s rovnakou jednotkou, avšak uloženou klasicky vpredu a poháňajúcou všetky štyri kolesá. Čo je ten druhý významný rozdiel.

Nová talianska vrecková raketa sa aktuálne testuje. Vzniká v spolupráci spoločností Giannini a Gram Torino Engineering. Ďalšie detaily bohužiaľ zatiaľ k dispozícii nie sú, takže môžeme pridať len informáciu o tom, že aj tento stroj ponúkne výkon 257 kW (350 k). A cena asi tiež nebude úplne ľudová vzhľadom k tomu, že si Giannini účtuje za zadokolku 350GP zhruba 156-tisíc eur.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY