vytisknout velikost písma Galéria: Škoda predstavila facelift Rapidu. Pre Indiu

Škoda predstavila aktualizovaný Rapid pre indický trh. Modernizácia európskeho prevedenia sa očakáva budúci rok.
Galéria: Škoda predstavila facelift Rapidu. Pre Indiu

Škoda Rapid má po facelifte, no ten sa nás zatiaľ netýka. Reč totiž nie je o Rapide, ktorý všetci dobre poznáme, ale o indickom prevedení. Jeho modernizovaná verzia bola aktuálne odhalená a my si ju môžeme prezrieť na sérii oficiálnych snímok.

Voz dostal prepracovanú prednú časť, ktorá ho viac priblížila európskej verzii a v Indii predávaným súrodencom v podobe modelov Octavia a Superb. Iná je maska, nárazník, aj svetlá s diódami denného svietenia.

Do interiéru si môžu indickí záujemcovia kúpiť napríklad multimediálny systém alebo osvetlenie priestoru pre nohy. V zozname výbavy nájdeme napríklad dažďový senzor, tempomat a parkovacie senzory. Indické médiá potom upozorňujú na štandardnú bezpečnostnú výbavu, čo znamená ABS a dva airbagy. Z európskeho pohľadu je to trochu nezvyk. ESP dostanú len niektoré verzie.

Najväčšou novinkou indickej modernizácie je príchod nového naftového motora s objemom 1,5 l. Dosahuje maximálneho výkonu 81 kW (110 k) a okrem štandardnej manuálnej prevodovky môže spolupracovať aj so sedemstupňovým DSG. Zážihová alternatíva má objem 1,6 litra a facelift sa jej nedotkol.

Pokiaľ ide o európsku Škodu Rapid, aj na tú sa chystá modernizácia. Dočkať by sme sa jej mali ale až budúci rok. Pre poriadok pripomeňme, že v Indii predávaný Rapid má na rozdiel od toho slovenského karosériu klasického sedanu. Nie je to teda liftback.

rapid_india_01.jpgrapid_india_02.jpgrapid_india_03.jpg

rapid_india_04.jpgrapid_india_05.jpgrapid_india_06.jpg

rapid_india_07.jpgrapid_india_08.jpgrapid_india_09.jpg

rapid_india_11.jpgrapid_india_12.jpgrapid_india_13.jpg

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY