vytisknout velikost písma Galéria: Pozrite si nové špeciály WRC vedľa legendárnej skupiny B

Nová sezóna seriálu WRC bola zahájená. Zmenené pravidlá umožnili stavbu výkonnejších a rýchlejších špeciálov. Aktuálne pretekárske autá sú občas prirovnávané k skupine B, v priloženej galérii si môžete prezrieť nové aj staré špeciály naraz.
Galéria: Pozrite si nové špeciály WRC vedľa legendárnej skupiny B

Aktuálne prebieha prvý závod novej sezóny seriálu WRC. Tá odštartovala v Monte Carle, kde si tiež môžu návštevníci vôbec prvýkrát prezrieť nové špeciály v ostrej akcii. Autá sú výkonnejšie, rýchlejšie a majú lepšiu aerodynamiku. Niekedy sú preto prirovnávané ku slávnej skupine B.

Väčšina značiek, ktoré sa tohto ročníka seriálu WRC zúčastňujú, mala zastúpenie už v skupine B. V priloženej galérii si môžete prezrieť pekne pohromade ako nové špeciály, ktoré už lietajú po tratiach slávnej rally, tak ich dávnych predchodcov. Výnimkou je automobilka Hyundai, ale aj pre závodné i20 sme našli v skupine B aspoň na pohľad podobný automobil.

Len pripomenieme, že nové pretekárske autá zvýšili svoj výkon na 279 kW (380 koní), vrchol krútiaceho momentu aktuálne dosahuje hodnoty 430 Nm. Hmotnosť môže byť minimálne 1175 kg a do hry sa dostal aj aktívny medzinápravový diferenciál.

2017-hyundai-i20-wrc-3.jpgc3_2.jpgc3_3.jpg

citroen.jpgcitroen_bx_2.jpgcitroen_bx3.jpg

ford.jpgford_rs200.jpgFord-Fiesta-WRC-1.jpg

GM2017001048.jpghyundai.jpgmg_hyundai2.pngtoyota.jpgtoyota_mr220d.jpg

TOYOTA2.jpgtoyota-celica-tct-2000x1208.jpgToyotaGazooRacingWRCLaunch119.jpg

volkswagen.jpgvw_wrc2017.jpgWRC_PEREX.jpg

 

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY