vytisknout velikost písma GALÉRIA: Nová Kia Stinger na fotkách priamo z Detroitu

Kia Stinger je jedno z najväčších prekvapení detroitského autosalónu. V priloženej fotogalérii si túto novinku môžete prezrieť na fotkách priamo z výstaviska. Veľmi sľubne vyzerajúca novinka dorazí do Európy zhruba o rok.
GALÉRIA: Nová Kia Stinger na fotkách priamo z Detroitu

Tohtoročný autosalón v Detroite priniesol množstvo zaujímavých noviniek, pričom jednou z tých najzaujímavejších je nepochybne Kia Stinger. Dôvod je prostý. Je to zadný náhon s motorom umiestneným vpredu pozdĺžne, ktorý majú na svedomí ľudia pôvodom od BMW. V priloženej fotogalérii si môžete novú Kiu prezrieť na fotkách priamo z výstaviska.

Kiu Stinger ako takú sme vám predstavili už skôr, takže iba stručne zopakujeme základné fakty. Vozidlo stojí na platforme, ktorú využijú aj modely Genesis (pre pripomenutie, ide o luxusnú značku automobilky Hyundai). Základom bude štvorvalcový zážihový dvojliter, silnejšou alternatívou sa potom stane preplňovaný šesťvalec s objemom 3,3 litra.

Veľké očakávania panujú okolo jazdných vlastností. Kia totiž pred časom oznámila, že sa chce stať etalónom práve na poli jazdných vlastností. Že to myslí smrteľne vážne, to dokazuje okrem modelu Stinger samotného aj odchod Alberta Biermanna z divízie BMW M k automobilke Kia.

Ak sa vám Kia Stinger páči, máme zlú správu. Skôr ako o rok sa do Európy nedostane.

stinger_02-1.jpgstinger_03-1.jpg

stinger_04-1.jpgstinger_05-1.jpgstinger_06.jpg

stinger_07.jpgstinger_08.jpgstinger_09.jpg

stinger_10.jpgstinger_11.jpgstinger_12.jpg

stinger_13.jpgstinger_15.jpgstinger_16.jpg

stinger_17.jpg

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY