vytisknout velikost písma Galéria: 16 áut, pod ktorými je podpísaný Jozef Kabaň

Asi už ste zaznamenali správu, že dizajnér Jozef Kabaň, ktorý sa nezmazateľne zapísal do dizajnovej premeny automobilky Škoda v posledných rokoch, v Mladej Boleslavi končí. Odchádza k BMW, kde má začať pôsobiť od druhej polovice tohto roka. Za deväť rokov pomohol Škode s návrhom prakticky všetkých kľúčových modelov.
Galéria: 16 áut, pod ktorými je podpísaný Jozef Kabaň

Niektorí odporcovia jeho dizajnového jazyka mu asi najviac budú vyčítať aktuálny facelift Octavie, ale na druhej strane je nutné uznať, že sa o žiadnej škodovke v posledných rokoch toľko nehovorilo.

Tiež by sme nemali zabúdať na premenu Fabie zo síce praktického, ale nie práve pohľadného kúsku v pomerne pekný hatchback segmentu B. A dizajn Superbu tretej generácie sa bez diskusie podaril. Stačí si len spomenúť na hrbáča a úzkeho jazvečíka predtým...

Jozef Kabaň sa ale podpísal aj na iných vozidlách koncernu Volkswagen. Pracoval okrem iného na exteriéri superšportu Bugatti Veyron. Nezostáva než počkať, ako sa jeho štýl odrazí do podoby budúcich vozidiel BMW.

Audi-Q5.jpgBugatti-Veyron-Concept.jpgSeat-Arosa.jpg

Skoda-Citigo.jpgSkoda-Fabia.jpgSkoda-koncept.jpg

Skoda-MissionL.jpgSkoda-Octavia-1.jpgSkoda-Octavia-FL.jpg

Skoda-Rapid.jpgSkoda-Superb.jpgSkoda-Superb-Black-Crystal.jpg

Skoda-VisionC.jpgSkoda-VisionD.jpgSkoda-VisionS.jpg

Skoda-Yeti-Xtreme.jpg

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY