vytisknout velikost písma Galéria: 10 pozoruhodných Tatroviek, o ktorých ste možno nikdy nepočuli

Legendárnej automobilke Tatra, respektíve jej divízii zaoberajúcej sa výrobou osobných áut, osud príliš neprial. Kým nákladným autám sa darí aj v ťažkom konkurenčnom prostredí, osobné autá doplatili na ustrnutý vývoj, ktorý zahubilo predovšetkým centrálne socialistické plánovanie.
Galéria: 10 pozoruhodných Tatroviek, o ktorých ste možno nikdy nepočuli

Pri tom osobné Tatrovky mali dlhú tradíciu a nielen v predvojnovej dobe, ale aj tesne po druhej svetovej vojne razili odvážnu cestu novátorským a netradičným riešením. Historické vozidlá Tatra patrili k priekopníkom aerodynamického dizajnu.

Počas dlhej histórie kopřivnickej automobilky vzniklo niekoľko pozoruhodných exemplárov a typov. A konštrukcia Tatroviek často poslúžila aj nadšencom, ktorí sa snažili vytvoriť auto podľa vlastných predstáv, aké im v ponuke značky chýbalo. Niektoré z nich nájdete v galérii.

Tatra-600K-Sodomka.jpgTatra-80.jpgTatra-AML-Lanta.jpg

Tatra-Beta.jpgTatra-Eccora-V8-Sport.jpgTatra-Grafit.jpg

Tatra-JK-2500.jpgTatra-MTX-V8.jpgTatra-T602-Tatraplan-Sport.jpg

Tatra-T607-Monopost.jpg

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY