vytisknout velikost písma Galéria: 10 najhorších "spojlerov", alebo keď sa tuning príliš nepodarí

Nie je tuning ako tuning. Na ceste občas stretnete aj menej profesionálne úpravy.
Galéria: 10 najhorších "spojlerov", alebo keď sa tuning príliš nepodarí

Na tuning automobilu môžete ísť rôznymi spôsobmi. Napríklad tak, že svoje vozidlo zveríte do starostlivosti niektorej z renomovaných značiek a tomu sa potom dostane funkčných a najmä kvalitných úprav. Lenže to väčšinou stojí dosť peňazí. Alebo sa môžete naopak na tuning vrhnúť sami, čo je neporovnateľne lacnejšie, ale nie každý tieto vylepšenie zvládne.

Veľa ľudí začína úpravy svojho vozidla tým, že na neho nasadí poriadne krídlo. Presne to je tiež prípad desiatky automobilov, ktoré nájdete v galérii. Ich "vylepšenia aerodynamiky" sú naozaj svojrázne, o prínose pre jazdu alebo aj samotný vzhľad by sa dalo pochybovať. Ostatne, presvedčte sa sami.

Zatiaľ čo niektorí vsádzajú hlavne na obrovské krídla, iní volia predovšetkým upravenú techniku. Medzi vydarené príklady patrí napríklad Toyota GT86 s motorom Ferrari alebo Volkswagen T3 Bus osadený dvanásťvalcom od Audi.

spoiler_01.jpgspoiler_02.jpgspoiler_03.jpg

spoiler_04.jpgspoiler_05.jpgspoiler_06.jpg

spoiler_07.jpgspoiler_08.jpgspoiler_09.jpgspoiler_10.jpg

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY