vytisknout velikost písma Galéria: 10 čudností z autosalónu vo Frankfurte

Čo robia helikoptéry na autosalóne? Ford predstavil bicykel? Namiesto áut "nové životné priestory pre nový druh slobody"?
Galéria: 10 čudností z autosalónu vo Frankfurte

Novinárske dni autosalónu vo Frankfurte sú preč a teraz sa otvára verejnosti. Okrem produkčných noviniek sa vo Frankfurte objavujú aj veľmi zvláštne autá. Respektíve dopravné prostriedky, aby sme boli presní. Korunu všetkym zvláštnostiam nasadil Ford, ktorý vo Frankfurte predstavil svoj bicykel.

Okrem toho sme vybrali medzi autami aj iné zvláštnosti, či už je to niečo prekvapujúce alebo veľmi čudné. Na druhej strane, ak by sa všetky nové autá objavili neklasifikované a subtílne ako VW Golf, automobilový svet by bol nudný ako daždivé jesenné popoludnie.

Aspark-Owl.jpgBMW-X7-6.jpgkolo-Ford.jpg

Mini-JCW-GP-Concept.jpgRenault-RS-2027.jpgRenault-Symbioz-13.jpg

Roborace.jpgSmart-Vision-EQ.jpgVelocopter.jpg

Wey-XEV.jpg

Škoda Superb 2.0 TSI 4×4 vs. BMW M760Li xDrive

Škoda Superb 2.0 TSI 4×4 vs. BMW M760Li xDrive

Britskí kolegovia porovnali BMW 760Li xDrive a Škodu Superb 2.0 TSI 4×4. Obe spomínané autá sa v našej redakcii už zastavili, preto sme sa pozreli na presné čísla nameranej dynamiky. Superb na dvanásťvalec ani zďaleka nemá, ale skutočne dobre brzdí.

20. 11. 2017 | Dalibor Žák
Test jazdenky: Škoda Fabia RS 1.4 TSI je zaujímavá, ale veľmi riziková

Test jazdenky: Škoda Fabia RS 1.4 TSI je zaujímavá, ale veľmi riziková

Fabiu RS by sme odporučili niekomu, kto je fanúšik značky a podobné auto chce pre radosť napríklad ako druhý alebo tretí kus do svojej flotily s tým, že toho za rok príliš veľa nenabehne.

14. 11. 2017 | Dalibor Žák
Seat Leon 1.4 TSI ACT v dlhodobom teste: Ako je na tom s výkonom?

Seat Leon 1.4 TSI ACT v dlhodobom teste: Ako je na tom s výkonom?

Motor 1.4 TSI ACT má udávaný výkon 110 kW a krútiaci moment 250 Nm. Dlhodobo testovaný Seat Leon predviedol na valcovej skúšobni ešte lepšie hodnoty a najmä veľmi priaznivé priebehy. Krútiaci moment zostáva v prakticky celom rozsahu bežne používaných otáčok nad udávanou maximálnou hodnotou.

13. 11. 2017 | Jiří Červenka

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY