vytisknout velikost písma Frankfurt 2017: zvláštne BMW X7, nové M5, Z4 a "sedmička v individuáli"

Plug-in hybridné SUV BMW X7 zažíva svetovú premiéru prehliadky. V kabíne BMW sa tiež nachádzajú modely i3, nové koncepty M5 a Z4. Dvanásťvalcové 760Li s Individualom je úchvatné.
Frankfurt 2017: zvláštne BMW X7, nové M5, Z4 a "sedmička v individuáli"

BMW sa na tohtoročnom autosalóne vo Frankfurte značne činilo. Mali sme už možnosť vidieť elektrický koncept a Vision Dynamics, ale teraz sú tu aj nejaké ďalšie správy od mníchovskej automobilky. Keď zostaneme pri elektrických autách je tu nové "športové" BMW i3s. Ale to nie je všetko: Veľkou atrakciou je aj nová generácia BMW Z4, ktorá sa prezentuje v podobe konceptu, a do sériovej výroby sa už príliš nezmení. Samozrejme sa ukázala nová generácia BMW M5 a BMW M760Li bola predstavená pri príležitosti 25. výročia BMW Individual. S dvanásťvalcom!

BMW-Frankfurt-29.jpgBMW-Frankfurt-39.jpg

Obrovské SUV BMW X7 pravdepodobne nie je záležitosťou, ktorá by mohla byť zachytená na európskom trhu, čo je limitované emisnými limitmi a normami pre priemernú spotrebu paliva. Ale možno v Rusku, arabských krajinách, v Ázii alebo Severnej Amerike sa takáto vec určite predá. Zvlášť pre ázijské a ruské vkusy je toto monštrum viac než vhodné.

BMW X7 je šesťmiestny zásuvný hybrid, aby automobilka z Mníchova nebola tŕňom v oku ekologických aktivistov. Presné parametre ale výrobca tají, takže môžeme len špekulovať o tom, ktorý preplňovaný motor je pod kapotou. Po uvedení na trh však určite dorazí aj nejaká veľká klasická spaľovacia jednotka.

Test jazdenky: Škoda Fabia RS 1.4 TSI je zaujímavá, ale veľmi riziková

Test jazdenky: Škoda Fabia RS 1.4 TSI je zaujímavá, ale veľmi riziková

Fabiu RS by sme odporučili niekomu, kto je fanúšik značky a podobné auto chce pre radosť napríklad ako druhý alebo tretí kus do svojej flotily s tým, že toho za rok príliš veľa nenabehne.

14. 11. 2017 | Dalibor Žák
Seat Leon 1.4 TSI ACT v dlhodobom teste: Ako je na tom s výkonom?

Seat Leon 1.4 TSI ACT v dlhodobom teste: Ako je na tom s výkonom?

Motor 1.4 TSI ACT má udávaný výkon 110 kW a krútiaci moment 250 Nm. Dlhodobo testovaný Seat Leon predviedol na valcovej skúšobni ešte lepšie hodnoty a najmä veľmi priaznivé priebehy. Krútiaci moment zostáva v prakticky celom rozsahu bežne používaných otáčok nad udávanou maximálnou hodnotou.

13. 11. 2017 | Jiří Červenka
Lada Niva Extreme Cross: Krátka jazda s ruským monster truckom

Lada Niva Extreme Cross: Krátka jazda s ruským monster truckom

Lada Niva existuje mimo iného v radikálnej úprave značky Bronto. Voz prešiel dokonca aj homologáciou pre Európu. U nás sa predáva ako Niva Extreme Cross. Už len vidieť túto špecialitu v pohybe je zážitok. Niva Extreme Cross prekvapivo používa celkom sériový motor.

10. 11. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY