vytisknout velikost písma Frankfurt 2017: zvláštne BMW X7, nové M5, Z4 a "sedmička v individuáli"

Plug-in hybridné SUV BMW X7 zažíva svetovú premiéru prehliadky. V kabíne BMW sa tiež nachádzajú modely i3, nové koncepty M5 a Z4. Dvanásťvalcové 760Li s Individualom je úchvatné.
Frankfurt 2017: zvláštne BMW X7, nové M5, Z4 a "sedmička v individuáli"

BMW sa na tohtoročnom autosalóne vo Frankfurte značne činilo. Mali sme už možnosť vidieť elektrický koncept a Vision Dynamics, ale teraz sú tu aj nejaké ďalšie správy od mníchovskej automobilky. Keď zostaneme pri elektrických autách je tu nové "športové" BMW i3s. Ale to nie je všetko: Veľkou atrakciou je aj nová generácia BMW Z4, ktorá sa prezentuje v podobe konceptu, a do sériovej výroby sa už príliš nezmení. Samozrejme sa ukázala nová generácia BMW M5 a BMW M760Li bola predstavená pri príležitosti 25. výročia BMW Individual. S dvanásťvalcom!

BMW-Frankfurt-29.jpgBMW-Frankfurt-39.jpg

Obrovské SUV BMW X7 pravdepodobne nie je záležitosťou, ktorá by mohla byť zachytená na európskom trhu, čo je limitované emisnými limitmi a normami pre priemernú spotrebu paliva. Ale možno v Rusku, arabských krajinách, v Ázii alebo Severnej Amerike sa takáto vec určite predá. Zvlášť pre ázijské a ruské vkusy je toto monštrum viac než vhodné.

BMW X7 je šesťmiestny zásuvný hybrid, aby automobilka z Mníchova nebola tŕňom v oku ekologických aktivistov. Presné parametre ale výrobca tají, takže môžeme len špekulovať o tom, ktorý preplňovaný motor je pod kapotou. Po uvedení na trh však určite dorazí aj nejaká veľká klasická spaľovacia jednotka.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY