vytisknout velikost písma Frankfurt 2017: VW priniesol T-ROC R-Line, e-koncepty a prvý Golf GTI

Asi najatraktívnejším vozidlom na stánku VW bol prvý Golf GTI... a asi aj obytná California XXL. SUV T-Roc je mierne prerastená mestská štýlovka. Elektrické koncepty ukazujú, čo nás čaká (bohužiaľ).
Frankfurt 2017: VW priniesol T-ROC R-Line, e-koncepty a prvý Golf GTI

Nemôžeme povedať, že stánok spoločnosti Volkswagen nebol bohatý. Ale z čisto vodičského hľadiska je tu len prvý Golf GTI. Volkswagen sa naklonil k módnej vlne SUV, takže sa môžeme pozrieť na nový crossover T-Roc, ktorý je zostavený z koncernových dielov aktuálneho Golfu a tiež v "športovom" R-Line pakete. Nechýbajú ani skôr predstavené koncepty na platforme MEB budúcich elektrických vozidiel ako napríklad Buzz mikrobus a a štúdie I.D. štúdia a I.D. Crozz, čo je v podstate to isté, len zabalené do SUV kabátu.

Došlo aj na faceliftovaný Golf Sportsvan, ak sa vraciame ku konvenčným vozidlám a samozrejme je tu nová generácia Volkswagen Polo. Určite je zaujímavá aj obytná California. Všetky tieto novinky sme si už ale predstavili v samostatných článkoch, nič prevratného už Volkswagen vo Frankfurte neukázal.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY