vytisknout velikost písma Frankfurt 2017: Seat priniesol najostrejšiu Cupru a malé SUV

Seat prezentuje na svojom stánku najostrejšiu Cupru histórie. Okrem vrcholného Leonu vidíme aj malý crossover Arona. Niektoré modely prichádza systém s Amazon Alexa. Seat oznámil konečné mená pre "španielsky Kodiaq".
Frankfurt 2017: Seat priniesol najostrejšiu Cupru a malé SUV

Španielsky automobilový výrobca Seat vo Frankfurte prišiel s niekoľkými zaujímavými správami. Reč je najmä o limitovanom Leone Cupra R, ktorý dostal dvojlitrový motor s výkonom 228 kW (310 k). Okrem toho je tu aj malá Arona, vrátane športovo strihanej verzie FR.

Cupra R nie je variáciou Golfu R, vozidlo stále používa iba pohon predných kolies. V porovnaní s klasickým modelom Cupra 300 ale došlo aj na prepracovaný podvozok, zvučnejší výfukový systém, zosilnené brzdy a ešte niekoľko podrobností. Asi to nebude náhoda, že Seat prišiel s týmto prevedením práve vo chvíli, keď Renault odhalil dlho očakávaný ostrý Mégane.

Spoločnosť Aron predstavila Seat na konci júna, a preto budeme opakovať, že ide o auto o niečo väčšie ako Ibiza. Pod kapotou môžete očakávať známe koncernové jednotky. Predpredaj automobilu začal výrobca automobilov spolu s frankfurtskou premiérou, prví zákazníci sa dočkajú v novembri.

Sídlo tiež sľúbil príchod virtuálneho asistenta Amazon Alex. Ešte pred koncom tohto roka dostanú túto vec modely Ateca a Leon, budúci rok sa Alex objaví aj v Aarone, Ibize a nadchádzajúcom sedemmiestnom SUV. Hovorilo sa o ňom aj vo Frankfurte, pretože Seat oznámil konečné mená, z ktorých vyberú víťaza. Hlasovanie prebieha do 25. septembra s menami Alboran, Aranda, Avila a Tarraco.

Test jazdenky: Škoda Fabia RS 1.4 TSI je zaujímavá, ale veľmi riziková

Test jazdenky: Škoda Fabia RS 1.4 TSI je zaujímavá, ale veľmi riziková

Fabiu RS by sme odporučili niekomu, kto je fanúšik značky a podobné auto chce pre radosť napríklad ako druhý alebo tretí kus do svojej flotily s tým, že toho za rok príliš veľa nenabehne.

14. 11. 2017 | Dalibor Žák
Seat Leon 1.4 TSI ACT v dlhodobom teste: Ako je na tom s výkonom?

Seat Leon 1.4 TSI ACT v dlhodobom teste: Ako je na tom s výkonom?

Motor 1.4 TSI ACT má udávaný výkon 110 kW a krútiaci moment 250 Nm. Dlhodobo testovaný Seat Leon predviedol na valcovej skúšobni ešte lepšie hodnoty a najmä veľmi priaznivé priebehy. Krútiaci moment zostáva v prakticky celom rozsahu bežne používaných otáčok nad udávanou maximálnou hodnotou.

13. 11. 2017 | Jiří Červenka
Lada Niva Extreme Cross: Krátka jazda s ruským monster truckom

Lada Niva Extreme Cross: Krátka jazda s ruským monster truckom

Lada Niva existuje mimo iného v radikálnej úprave značky Bronto. Voz prešiel dokonca aj homologáciou pre Európu. U nás sa predáva ako Niva Extreme Cross. Už len vidieť túto špecialitu v pohybe je zážitok. Niva Extreme Cross prekvapivo používa celkom sériový motor.

10. 11. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY