vytisknout velikost písma Frankfurt 2017: Seat priniesol najostrejšiu Cupru a malé SUV

Seat prezentuje na svojom stánku najostrejšiu Cupru histórie. Okrem vrcholného Leonu vidíme aj malý crossover Arona. Niektoré modely prichádza systém s Amazon Alexa. Seat oznámil konečné mená pre "španielsky Kodiaq".
Frankfurt 2017: Seat priniesol najostrejšiu Cupru a malé SUV

Španielsky automobilový výrobca Seat vo Frankfurte prišiel s niekoľkými zaujímavými správami. Reč je najmä o limitovanom Leone Cupra R, ktorý dostal dvojlitrový motor s výkonom 228 kW (310 k). Okrem toho je tu aj malá Arona, vrátane športovo strihanej verzie FR.

Cupra R nie je variáciou Golfu R, vozidlo stále používa iba pohon predných kolies. V porovnaní s klasickým modelom Cupra 300 ale došlo aj na prepracovaný podvozok, zvučnejší výfukový systém, zosilnené brzdy a ešte niekoľko podrobností. Asi to nebude náhoda, že Seat prišiel s týmto prevedením práve vo chvíli, keď Renault odhalil dlho očakávaný ostrý Mégane.

Spoločnosť Aron predstavila Seat na konci júna, a preto budeme opakovať, že ide o auto o niečo väčšie ako Ibiza. Pod kapotou môžete očakávať známe koncernové jednotky. Predpredaj automobilu začal výrobca automobilov spolu s frankfurtskou premiérou, prví zákazníci sa dočkajú v novembri.

Sídlo tiež sľúbil príchod virtuálneho asistenta Amazon Alex. Ešte pred koncom tohto roka dostanú túto vec modely Ateca a Leon, budúci rok sa Alex objaví aj v Aarone, Ibize a nadchádzajúcom sedemmiestnom SUV. Hovorilo sa o ňom aj vo Frankfurte, pretože Seat oznámil konečné mená, z ktorých vyberú víťaza. Hlasovanie prebieha do 25. septembra s menami Alboran, Aranda, Avila a Tarraco.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY