vytisknout velikost písma Frankfurt 2017: S čím chcú Číňania dobyť Európu

Na autosalóne vo Frankfurte sa zúčastňujú aj niektoré čínske automobilky. Svoj voz tu vystavuje napríklad aj Chery alebo Wey. Na prvý pohľad modely vyzerajú dosť dobre.
Frankfurt 2017: S čím chcú Číňania dobyť Európu

Niektorí čínski výrobcovia automobilov cítia príležitosť vstúpiť na európsky trh, a tak vo Frankfurte nájdeme aj niekoľko menej známych modelov. Konkrétne hovoríme o značkách Chery, Wey, Thunder Power alebo Yanfeng. Čo presne je vidieť?

Chery Exeed TX

Najmä toto čínske kompaktný SUV by sme mali brať vážne, pretože čínska automobilka uviedla, že reálne prinesie svoju novinku aj na európsky trh. Len zatiaľ nepovedala kedy. Exeed TX stojí na úplne novej platforme, ktorá umožňuje inštaláciu čisto elektrického, hybridného a plug-in hybridného pohonu.

Na začiatok je pripravený zásuvný hybrid, ktorý kombinuje benzínovú tisícšesťstovku s výkonom 110 kW (150 k) a elektromotor, ktorý dodáva ďalších 85 kW. Zrychlenie z nuly na 100 km/h sa uskutoční za šesť sekúnd, maximálna rýchlosť je 200 km/h a kombinovaná spotreba paliva je len 1,8 l/100 km. V elektrickom režime bude nový Chery dosahovať rýchlosť 120 km/h a kapacita batérií bude stačiť na dosiahnutie vzdialenosti 70 km.

Chery tiež ukazuje vo Frankfurte koncept SUV/kupé Tiggo.

Škoda Superb 2.0 TSI 4×4 vs. BMW M760Li xDrive

Škoda Superb 2.0 TSI 4×4 vs. BMW M760Li xDrive

Britskí kolegovia porovnali BMW 760Li xDrive a Škodu Superb 2.0 TSI 4×4. Obe spomínané autá sa v našej redakcii už zastavili, preto sme sa pozreli na presné čísla nameranej dynamiky. Superb na dvanásťvalec ani zďaleka nemá, ale skutočne dobre brzdí.

20. 11. 2017 | Dalibor Žák
Test jazdenky: Škoda Fabia RS 1.4 TSI je zaujímavá, ale veľmi riziková

Test jazdenky: Škoda Fabia RS 1.4 TSI je zaujímavá, ale veľmi riziková

Fabiu RS by sme odporučili niekomu, kto je fanúšik značky a podobné auto chce pre radosť napríklad ako druhý alebo tretí kus do svojej flotily s tým, že toho za rok príliš veľa nenabehne.

14. 11. 2017 | Dalibor Žák
Seat Leon 1.4 TSI ACT v dlhodobom teste: Ako je na tom s výkonom?

Seat Leon 1.4 TSI ACT v dlhodobom teste: Ako je na tom s výkonom?

Motor 1.4 TSI ACT má udávaný výkon 110 kW a krútiaci moment 250 Nm. Dlhodobo testovaný Seat Leon predviedol na valcovej skúšobni ešte lepšie hodnoty a najmä veľmi priaznivé priebehy. Krútiaci moment zostáva v prakticky celom rozsahu bežne používaných otáčok nad udávanou maximálnou hodnotou.

13. 11. 2017 | Jiří Červenka

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY