vytisknout velikost písma Frankfurt 2017: S čím chcú Číňania dobyť Európu

Na autosalóne vo Frankfurte sa zúčastňujú aj niektoré čínske automobilky. Svoj voz tu vystavuje napríklad aj Chery alebo Wey. Na prvý pohľad modely vyzerajú dosť dobre.
Frankfurt 2017: S čím chcú Číňania dobyť Európu

Niektorí čínski výrobcovia automobilov cítia príležitosť vstúpiť na európsky trh, a tak vo Frankfurte nájdeme aj niekoľko menej známych modelov. Konkrétne hovoríme o značkách Chery, Wey, Thunder Power alebo Yanfeng. Čo presne je vidieť?

Chery Exeed TX

Najmä toto čínske kompaktný SUV by sme mali brať vážne, pretože čínska automobilka uviedla, že reálne prinesie svoju novinku aj na európsky trh. Len zatiaľ nepovedala kedy. Exeed TX stojí na úplne novej platforme, ktorá umožňuje inštaláciu čisto elektrického, hybridného a plug-in hybridného pohonu.

Na začiatok je pripravený zásuvný hybrid, ktorý kombinuje benzínovú tisícšesťstovku s výkonom 110 kW (150 k) a elektromotor, ktorý dodáva ďalších 85 kW. Zrychlenie z nuly na 100 km/h sa uskutoční za šesť sekúnd, maximálna rýchlosť je 200 km/h a kombinovaná spotreba paliva je len 1,8 l/100 km. V elektrickom režime bude nový Chery dosahovať rýchlosť 120 km/h a kapacita batérií bude stačiť na dosiahnutie vzdialenosti 70 km.

Chery tiež ukazuje vo Frankfurte koncept SUV/kupé Tiggo.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY