vytisknout velikost písma Frankfurt 2017: Jaguar pošle budúci rok bude na okruhy elektrický I-Pace

Spoločnosť Jaguar predstavila pretekársku verziu elektrického crossoveru I-Pace. V budúcom roku chce britská automobilka spustiť radu závodov ako doprovod pre šampionát s elektrických formulí. Okrem elektrického špeciálu sú tu aj niektoré klasické autá ako XE SV Project 8 alebo XJR575. Samozrejme nechýba malý crossover E-Pace.
Frankfurt 2017: Jaguar pošle budúci rok bude na okruhy elektrický I-Pace

Elektromobilita je téma, ktoré rezonuje viac než kedykoľvek predtým na súčasnom autosalóne vo Frankfurte. Výnimkou nie je ani Jaguar. Tá sa aspoň na rozdiel od niektorých iných značiek snaží prezentovať svoje elektrická autá stále tak, že by mohla byť pre vodiča zaujímavá. Dôkazom je hlavná hviezda stánku tejto britskej značky - závodná verzia crossoveru I-Pace.

Špeciál vychádzajúci z radu I-Pace vyladili odborníci z divízie SVO. Technické detaily chýbajú (zverejnené budú niekedy v roku 2018), však Jaguar oznámil, že sériu Jaguar I-Pace eTrophy spustí už na budúci rok. Bude to šampionát pre dvadsiatich jazdcov, ktorí budú pretekať s týmto špeciálom. Nová elektrická séria slúži ako doprovod k seriálu elektrických formulí. Jaguar túto novinku zároveň použije na propagáciu modelu I-Pace, ktorý sa v tom istom roku začne predávať.

Aby na Jaguar nezanevreli fanúšikovia klasický športových áut so spaľovacím motorom, ponúka britská automobilka vo Frankfurte hneď dve špeciality. Tou prvou je XE SV Project 8 s päťlitrovým osemvalcom s výkonom 441 kW (600 koní), nechýba ani XJR575, čo je pre zmenu najrýchlejší verzia modelu XJ v histórii tohto modelu. Napokon, potenciálni kupujúci môžu vidieť aj malý crossover E-Pace.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY