vytisknout velikost písma Frankfurt 2017: Hyundai ukázal nový motor i30 a SUV Kona

Hyundai je ďalšia automobilka, ktorá nemala čím prekvapiť vo Frankfurte, pretože všetko ukázala predtým. Tým najdôležitejším je i30 Fastback, i30 N a malý crossover Kona. Okrem automobilov priniesla spoločnosť Hyundai aj novú techniku.
Frankfurt 2017: Hyundai ukázal nový motor i30 a SUV Kona

Hyundai je ďalšou automobilkou, ktorá v podstate nemala vo Frankfurte čím prekvapiť, pretože všetky svoje novinky ukázala už skôr. Oficiálne však má na svojom stánku tri svetové premiéry, konkrétne i30 Fastback, i30 N a model Kona.

Nové verzie modelu i30 sme si podrobne predstavili pred pár týždňami, pretože české zastúpenie využilo faktu, že sa vozidlo vyrába v Nošoviciach, takže doprialo českým a slovenským novinárom ako vôbec prvým na svete prehliadku všetkých verzií novej i30 (hatchback, kombi, liftback a N) na jednom mieste. Kona teda odpálila svoju oficiálnu premiéru ešte v júni. 

hyundai-ve-frankfurtu_04.jpghyundai-ve-frankfurtu_06.jpghyundai-ve-frankfurtu_10.jpg

Zaujímavou novinkou je model Hyundai i30 TCR. Aj tento pretekársky špeciál bol predstavený skôr, ale frankfurtský autosalón je prvou príležitosťou pre širšiu verejnosť vidieť túto novinku.

Okrem samotných áut prezentuje Hyundai na svojom stánku dve technické inovácie. Ide o motor Smart Stream a prevodovku. Bohužiaľ ale okrem skutočnosti, že ide o preplňovanú tisícšesťstovku vybavenú systémom variabilného časovania ventilov, tlačová správa nič podrobnejšie nehovorí. V prípade nového stroja sa tešíme na dvojspojkovú konštrukciu s olejovými kúpeľnými spojkami a ôsmymi rýchlosťami.

Tlačovú konferenciu vo Frankfurte s uvedením všetkých kórejských správ nájdete na nižšie uvedenom videu:

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY