vytisknout velikost písma Frankfurt 2017: Hyundai ukázal nový motor i30 a SUV Kona

Hyundai je ďalšia automobilka, ktorá nemala čím prekvapiť vo Frankfurte, pretože všetko ukázala predtým. Tým najdôležitejším je i30 Fastback, i30 N a malý crossover Kona. Okrem automobilov priniesla spoločnosť Hyundai aj novú techniku.
Frankfurt 2017: Hyundai ukázal nový motor i30 a SUV Kona

Hyundai je ďalšou automobilkou, ktorá v podstate nemala vo Frankfurte čím prekvapiť, pretože všetky svoje novinky ukázala už skôr. Oficiálne však má na svojom stánku tri svetové premiéry, konkrétne i30 Fastback, i30 N a model Kona.

Nové verzie modelu i30 sme si podrobne predstavili pred pár týždňami, pretože české zastúpenie využilo faktu, že sa vozidlo vyrába v Nošoviciach, takže doprialo českým a slovenským novinárom ako vôbec prvým na svete prehliadku všetkých verzií novej i30 (hatchback, kombi, liftback a N) na jednom mieste. Kona teda odpálila svoju oficiálnu premiéru ešte v júni. 

hyundai-ve-frankfurtu_04.jpghyundai-ve-frankfurtu_06.jpghyundai-ve-frankfurtu_10.jpg

Zaujímavou novinkou je model Hyundai i30 TCR. Aj tento pretekársky špeciál bol predstavený skôr, ale frankfurtský autosalón je prvou príležitosťou pre širšiu verejnosť vidieť túto novinku.

Okrem samotných áut prezentuje Hyundai na svojom stánku dve technické inovácie. Ide o motor Smart Stream a prevodovku. Bohužiaľ ale okrem skutočnosti, že ide o preplňovanú tisícšesťstovku vybavenú systémom variabilného časovania ventilov, tlačová správa nič podrobnejšie nehovorí. V prípade nového stroja sa tešíme na dvojspojkovú konštrukciu s olejovými kúpeľnými spojkami a ôsmymi rýchlosťami.

Tlačovú konferenciu vo Frankfurte s uvedením všetkých kórejských správ nájdete na nižšie uvedenom videu:

Škoda Superb 2.0 TSI 4×4 vs. BMW M760Li xDrive

Škoda Superb 2.0 TSI 4×4 vs. BMW M760Li xDrive

Britskí kolegovia porovnali BMW 760Li xDrive a Škodu Superb 2.0 TSI 4×4. Obe spomínané autá sa v našej redakcii už zastavili, preto sme sa pozreli na presné čísla nameranej dynamiky. Superb na dvanásťvalec ani zďaleka nemá, ale skutočne dobre brzdí.

20. 11. 2017 | Dalibor Žák
Test jazdenky: Škoda Fabia RS 1.4 TSI je zaujímavá, ale veľmi riziková

Test jazdenky: Škoda Fabia RS 1.4 TSI je zaujímavá, ale veľmi riziková

Fabiu RS by sme odporučili niekomu, kto je fanúšik značky a podobné auto chce pre radosť napríklad ako druhý alebo tretí kus do svojej flotily s tým, že toho za rok príliš veľa nenabehne.

14. 11. 2017 | Dalibor Žák
Seat Leon 1.4 TSI ACT v dlhodobom teste: Ako je na tom s výkonom?

Seat Leon 1.4 TSI ACT v dlhodobom teste: Ako je na tom s výkonom?

Motor 1.4 TSI ACT má udávaný výkon 110 kW a krútiaci moment 250 Nm. Dlhodobo testovaný Seat Leon predviedol na valcovej skúšobni ešte lepšie hodnoty a najmä veľmi priaznivé priebehy. Krútiaci moment zostáva v prakticky celom rozsahu bežne používaných otáčok nad udávanou maximálnou hodnotou.

13. 11. 2017 | Jiří Červenka

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY