vytisknout velikost písma Frankfurt 2017: Honda Urban EV Concept je Smart na japonský spôsob

Honda pripravuje retro elektromobily pre európsky trh. Produkčný model uvidíme v roku 2019. Konkurenciou bude elektrický Smart alebo Mini.
Frankfurt 2017: Honda Urban EV Concept je Smart na japonský spôsob

Japonská Honda prišla s celkom zaujímavou retro koncepciou malého elektrického auta. Nie je práve bežné, aby japonská automobilka predstavila nejaký "funky" koncept inde ako na domácom autosalóne. Štúdia Honda Urban EV pripomína kompaktné hatchbacky značky zo 70. rokov, s ktorými dobývali svet počas ropnej krízy.

Koncept naznačuje, kadiaľ sa bude uberať Honda v ďalších rokoch a predpovedá, že sa na podobný model môžeme tešiť v roku 2019. Dokonca majú niektoré produkčné Hondy čerpať inšpiráciu aj v trochu divokom interiéri tejto štúdie. Ten ale ukazuje, ako pracovať s interiérom, keď auto nemá spaľovací motor a prevodovku.

Honda neuvádza výkon ani dynamiku, takže je to viac o dizajnových cvičeniach. Do sériového elektromobilu je rovnako ešte veľa času a počas tej doby sa určite technológie akumulátorov a elektromotorov posunú ďalej, takže uvádzať teraz napríklad dojazd nemá príliš veľký zmysel.

Honda chce na základoch tohto konceptu predstaviť sériové auto v roku 2019 a to práve aj pre náš európsky trh. Koncept malej elektrickej Hondy je o 10 cm kratší ako hatchback Jazz. Je celkom zrejmé, že Honda mieri aj proti štýlovým značkám ako Smart, Mini či Fiat 500. Pri všetkých sa očakáva príchod podobného elektromobilu behom pár rokov.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY