vytisknout velikost písma Frankfurt 2017: Ferrari Portofino prináša nový rozmer pojmu "vstupný model"

Ferrari Portofino nahrádza model California. Je to "vstupný model" rodiny Ferrari s najnižšou cenou. Výkon osemvalca je 600 koní, maximálna rýchlosť je vyššia ako 320 km/h.
Frankfurt 2017: Ferrari Portofino prináša nový rozmer pojmu "vstupný model"

Ferrari Portofino je nová generácia základného modelu, doteraz ním bola California. Zmien je toľko, že automobilka zmenila aj názov. Čo znamená Portofino? Je to taliansky prístav a obľúbená luxusná turistická destinácia hneď za Janovom. Ferrari použilo novú platformu pre Portofino, ktorá má slúžiť ako základ pre všetky športové vozidlá s motorom vpredu, napríklad aj na niektorom Maserati.

Pod kapotou je model Portofino vybavený preplňovaným 8-valcovým motorom. Motor má objem 3855 cm3, výkon 441 kW (600 k) pri 7500 ot./min a krútiaci moment 760 Nm v rozmedzí 3000 až 5250 ot./min. Samozrejmosťou je dvojitá automatická prevodovka, výkon prechádza do zadných kolies pomocou nastaviteľného elektronicky ovládaného diferenciálu.

S dĺžkou 4586 mm je Ferrari Portofino nielen kompaktný kabriolet, ale má aj štyri sedadlá. Avšak zadné budú skôr rovnako núdzové alebo poslúžia ako dodatočný batožinový priestor. A keď sme pri použiteľnosti, strecha je stále pevná a skladacia. Môžete ju prevádzkovať pri rýchlosti až do 50 km/h. Klesne za menej ako dvadsať sekúnd.

Ferrari tradične hlási najvyššiu rýchlosť nepresne. V tabuľkách nájdeme "nad 320 km/h". Pri rýchlosti 100 km/h bude Portofino potom zrýchľovať po dobu 3,5 sekúnd. Kto sa stará o spotrebu paliva, určite bude mať záujem o 10,5 litra na 100 km v kombinovanom režime. Toto číslo je dôležité pre trhy, na ktorých sú dane založené na emisiách CO2.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY