vytisknout velikost písma Frankfurt 2017: Čo ukázala Škoda? Karoq, drsnejší Kodiaq a elektrické SUV

Škoda prezentuje nový Karoq vo Frankfurte. Európsku premiéru oslavuje koncept Vision E. Oznámené boli ai ceny modelov Kodiaq Scout a Kodiaq Sportline.
Frankfurt 2017: Čo ukázala Škoda? Karoq, drsnejší Kodiaq a elektrické SUV

Hlavnou novinkou stánku automobilky Mladá Boleslav Škoda je Karoq, ktorý oslavuje premiéru vo Frankfurte. Ale oficiálny nástupca Yetiho si premiéru odbyl ešte v máji tohto roka, takže o ňom už bolo všetko povedané. Okrem Karoqu je na prebiehajúcom autosalóne aj elektrická štúdia Vision E a dve nové verzie veľkého SUV Kodiaq.

Škoda Vision E tiež oslavuje európsku premiéru vo Frankfurte. Ako asi viete, vozidlo je založené na platforme MEB, používa dva elektrické motory s celkovým výkonom 225 kW (306 koní) a jeho dosah by mal byť približne 500 kilometrov. Vzhľadom na skutočnosť, že elektrický pohon je vo všeobecnosti menej náročný na priestor, nájdu štyria pasažieri vo Vision E viac ako dostatok priestoru.

skoda_08.jpgskoda_11.jpgskoda_12.jpg

Vo Frankfurte boli tiež oznámené ceny Škody Kodiaq Scout a Kodiaq Sportline. Off-road SUV začína na výške 33-tisíc eur, športový variant bude stáť minimálne približne tiež toľko. V obidvoch prípadoch ide o cenu za štvorvalec 1,4 TSI (110 kW/150 k) v kombinácii s pohonom všetkých kolies a manuálnou prevodovkou.

Kto chce naftu, potrebuje aspoň 35-tisíc eur a o pár stoviek viac pre verziu Sportline. Znova získate výkon 110 kW (150 koní), ale budete si môcť vybrať medzi prednokolkou s automatom alebo štvorkolkou s manuálom. Cena najvyšších verzií 2.0 TDI 140 kW 4×4 DSG je teraz viac ako 38-tisíc eur. Objednávať možno od 15. septembra.

skoda_01.jpgSKODA_IAA_PK_2017_01.jpgSKODA_IAA_PK_2017_07.jpg

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY