vytisknout velikost písma Frankfurt 2017: Borgward Isabella sa vráti po šesťdesiatich rokoch

Borgward priniesol ďalší koncept, je to štvordverové elektrické kupé. Pomenovanie Isabella mal aj model vyrobený v rokoch 1954 až 1962. Koncept má výkon 300 koní, a na jedno nabitie prejde 500 km.
Frankfurt 2017: Borgward Isabella sa vráti po šesťdesiatich rokoch

Znovuzrodená automobilka Borgward predstavila koncept elektrického štvordverového kupé Isabella vo Frankfurte. Je to vízia auta, ktoré by mohlo konkurovať napríklad Mercedesu CLS. Borgward sa ale neuspokojil s konvenčnou technikou. Koncept Isabella stojí na novej platforme ePropulsion, ktorá je určená pre elektrické autá. Zaujímavosťou je, že nosič je tiež batériou od spoločnosti LG. Dosah vozidla bude najmenej 500 km a 80% kapacity batériu nabijete za 30 minút so súčasnými technológiami a dostupnými systémami. Nechýba ani indukčné nabíjanie.

O pohon sa starajú dva elektromotory, každý na jednej náprave. Nielen, že je tak vlastne "štyri-dverové kupé" Isabella štvorkolka, ale navyše má vektorovanie krútiaceho momentu. Kombinovaný výkon oboch elektrických motorov je 220 kW (300 koní) a krútiaci moment dosahuje 450 Nm. Koncept začína od nuly do 100 km/h za 4,5 sekundy, maximálne 250 km/h.

Spoločnosť Borgward sa primárne zameriava na čínsky trh ako prémiová značka a stále čakáme na začatie európskeho predaja, aj keď elektrické autá sa vyrábajú v Nemecku. Nemecká automobilka je súčasťou čínskeho koncernu BAIC a v prvom roku predala 30 000 vozidiel na miestnom trhu (od júla). Počas prvých siedmich mesiacov tohto roka sa v Číne predalo približne 27 000 Borgwardov. Znovzrudená značka však tvrdila, že chce v roku 2020 predávať 800 000 kusov ročne po celom svete. Takže má čo dohánať.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY