vytisknout velikost písma Frankfurt 2017: BMW ukázalo konkurenciu pre model Tesla S

BMW odhalilo koncept i Vision Dynamics. Ide o predobraz modelu modelu i5. Tešiť sa máme na viac než solídnu dynamiku. Dojazd bude zhruba 600 km.
Frankfurt 2017: BMW ukázalo konkurenciu pre model Tesla S

Prvý deň autosalónu vo Frankfurte začal na tlačovej konferencii BMW. To prinieslo rôzne zaujímavé modely, vrátane luxusných dvanásťvalcovej rady, ale v dnešnej dobe nie je moderné prezentovať také autá. A tak, rovnako ako to spravil aj Volkswagen, sme sa dočkali prísľubov elektrickej budúcnosti, ukážky aktuálne ponuky elektrifikovaných modelov značky a ako hlavná hviezda bol predstavený elektrický koncept BMW i Vision Dynamics. Z neho podľa všetkého vzíde BMW i5.

Dizajnovo vozidlo nadväzuje na koncept Vision Next 100, čo prezrádzajú celkom zvláštne vyzerajúce ľadvinky vpredu. Čo sa týka techniky, počas tlačovej konferencie nezaznelo veľa detailov.

BMW odhalilo len tie najzákladnejšie fakty. Zrýchlenie z nuly na 100 km/h nebude trvať viac ako štyri sekundy, najvyššia rýchlosť bude cez 200 km/h a na jedno nabitie vozidlo zvládne približne 600 km.

Dobrou správou pre potenciálnych kupujúcich je skutočnosť, že toto auto bude skutočne vyrobené v blízkej budúcnosti.

Test jazdenky: Škoda Fabia RS 1.4 TSI je zaujímavá, ale veľmi riziková

Test jazdenky: Škoda Fabia RS 1.4 TSI je zaujímavá, ale veľmi riziková

Fabiu RS by sme odporučili niekomu, kto je fanúšik značky a podobné auto chce pre radosť napríklad ako druhý alebo tretí kus do svojej flotily s tým, že toho za rok príliš veľa nenabehne.

14. 11. 2017 | Dalibor Žák
Seat Leon 1.4 TSI ACT v dlhodobom teste: Ako je na tom s výkonom?

Seat Leon 1.4 TSI ACT v dlhodobom teste: Ako je na tom s výkonom?

Motor 1.4 TSI ACT má udávaný výkon 110 kW a krútiaci moment 250 Nm. Dlhodobo testovaný Seat Leon predviedol na valcovej skúšobni ešte lepšie hodnoty a najmä veľmi priaznivé priebehy. Krútiaci moment zostáva v prakticky celom rozsahu bežne používaných otáčok nad udávanou maximálnou hodnotou.

13. 11. 2017 | Jiří Červenka
Lada Niva Extreme Cross: Krátka jazda s ruským monster truckom

Lada Niva Extreme Cross: Krátka jazda s ruským monster truckom

Lada Niva existuje mimo iného v radikálnej úprave značky Bronto. Voz prešiel dokonca aj homologáciou pre Európu. U nás sa predáva ako Niva Extreme Cross. Už len vidieť túto špecialitu v pohybe je zážitok. Niva Extreme Cross prekvapivo používa celkom sériový motor.

10. 11. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY