vytisknout velikost písma Frankfurt 2017: BMW ukázalo konkurenciu pre model Tesla S

BMW odhalilo koncept i Vision Dynamics. Ide o predobraz modelu modelu i5. Tešiť sa máme na viac než solídnu dynamiku. Dojazd bude zhruba 600 km.
Frankfurt 2017: BMW ukázalo konkurenciu pre model Tesla S

Prvý deň autosalónu vo Frankfurte začal na tlačovej konferencii BMW. To prinieslo rôzne zaujímavé modely, vrátane luxusných dvanásťvalcovej rady, ale v dnešnej dobe nie je moderné prezentovať také autá. A tak, rovnako ako to spravil aj Volkswagen, sme sa dočkali prísľubov elektrickej budúcnosti, ukážky aktuálne ponuky elektrifikovaných modelov značky a ako hlavná hviezda bol predstavený elektrický koncept BMW i Vision Dynamics. Z neho podľa všetkého vzíde BMW i5.

Dizajnovo vozidlo nadväzuje na koncept Vision Next 100, čo prezrádzajú celkom zvláštne vyzerajúce ľadvinky vpredu. Čo sa týka techniky, počas tlačovej konferencie nezaznelo veľa detailov.

BMW odhalilo len tie najzákladnejšie fakty. Zrýchlenie z nuly na 100 km/h nebude trvať viac ako štyri sekundy, najvyššia rýchlosť bude cez 200 km/h a na jedno nabitie vozidlo zvládne približne 600 km.

Dobrou správou pre potenciálnych kupujúcich je skutočnosť, že toto auto bude skutočne vyrobené v blízkej budúcnosti.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY