vytisknout velikost písma Frankfurt 2017: Audi RS4 Avant bude veľmi príjemné rodinné auto

Audi RS4 Avant sa vráti na trh, sedan nebude. Motor preberá z RS5 Coupé bez ďalších zmien. Stovka za 4,1 sekundy a 280 km/h je pre rodinné kombi dosť.
Frankfurt 2017: Audi RS4 Avant bude veľmi príjemné rodinné auto

Oteckovia, ktorým manželky zakázali do garáže ďalší športiak budú žasnúť. Audi predstavil vo Frankfurte praktickú verziu modelu RS4 Avant. Kto si teda v domácom rozpočte RS5 Coupé neobhájil, má teraz jedinečnú šancu s argumentmi ako päť sedačiek, praktický kufor s objemom cez 1500 litrov a kombinovaná spotreba 8,8 litra na 100 km.

Nechýba samozrejme nič z toho, čo dostanete v Audi RS5 Coupé, teda dvoma turbami preplňovaný vidlicový šesťvalec 2,9 l s výkonom 331 kW (450 k) a krútiacim momentom 600 Nm, osemstupňová automatická prevodovka a pohon všetkých kolies so športovým zadným diferenciálom.

O parametroch typu akcelerácia z nuly na 100 km/h za 4,1 s a najvyššia rýchlosť 280 km/h (po posunutí obmedzovača z 250 km/h) by sme radšej doma príliš nahlas nehovorili, aby si to náhodou hlavný strážca rodinného rozpočtu nerozmyslel. Avšak s cenou 79 800 eur je nová RS4 Avant celkom rozumne ohodnotená ponuka.

K dispozícii je pomerne bohatá základňa s anatomickými sedadlami, 19" diskmi a pokročilým infotainmentom. Audi vás samozrejme rado nechá priplatiť si napríklad za väčšiu dvadsiatky, inú farbu a veľa ďalších drobností, ako je napríklad adaptívny podvozok alebo keramické brzdy.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY