vytisknout velikost písma Frankfurt 2017: Alpina D5 S je ďalší ostrý diesel v BMW radu 5

Alpina D5 S produkuje 326 dieselových koní z trojlitrového šesťvalca. Po novom modeli M550d je to ďalší ostrý diesel z BMW radu 5. V základe je štvorkolka a automat s vlastným nastavením.
Frankfurt 2017: Alpina D5 S je ďalší ostrý diesel v BMW radu 5

Alpina priviezla na autosalón do Frankfurtu model D5 S, čo je ďalší výkonný diesel, ktorý si môžete v spojení s novou radou 5 zaobstarať. Trojlitrový radový šesťvalec s výkonom 240 kW (326 k) a krútiacim momentom 700 Nm posiela svoju silu na všetky kolesá cez pohon xDrive, ale Alpina si charakteristiku štvorkolky upravila.

Nového softvéru sa dočkal aj osemstupňový automat, ktorý má Alpina D5 S v základe. Na 100 km/h akceleruje automobil, ktorý kúpite aj ako kombi, za 4,9 sekundy a na 200 km/h zrýchli za dvadsať sekúnd. Alpina tradične nemá obmedzovač rýchlosti, takže tento diesel vie upaľovať rýchlosťou až 275 km/h.

Klasické decentné odlišujúce znaky ako označenie na nárazníkoch, malé spojlery a linka na boku zostávajú aj pri tomto modeli, rovnako tak pomerne bohatá výbava s kožou a plno ďalších zaujímavých detailov vrátane plakety s poradovým číslom. Alpina má tiež nové kolesá, ktoré sú o 15 kg ľahšie než podobné BMW ráfiky.

Alpina sa líši od BMW s iným podvozkom a vlastnosťami riadenia. Poslednou dobou platilo, že zážitok z nových bavorákov posúva tento úpravca tam, kde ich chcú pravoverní fanúšikovia mníchovskej značky mať. Alpina sa môže pochváliť aj veľmi slušnou zostatkovou hodnotou.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY