vytisknout velikost písma FOTO: Ponuka farieb pre Bentley Bentayga nemá hranice

Automobilka Bentley si tradične zakladá na obrovských možnostiach individualizácie. Keď si to budete priať, môžete dostať luxusné britské SUV napríklad aj v ružovej farbe karosérie.
FOTO: Ponuka farieb pre Bentley Bentayga nemá hranice

Britská automobilka Bentley si zakladá na vysokej miere individualizácie a veľkom podiele ručnej práce. To v praxi znamená nie práve ľudovú obstarávaciu cenu a relatívne pomalú výrobu. Ale tak to má pri podobných značkách byť. Preto tiež v podstate neexistujú hranice toho, čo si môžete do vozidiel Bentley objednať. Limitom obvykle bývajú len financie, ktoré chcete (alebo môžete) za svoje auto minúť.

A preto tiež nie je príliš veľkým prekvapením ružové Bentley Bentayga, ktoré bolo nedávno odfotené v Dubaji. Nejedná sa nakoniec o nič špeciálne. Automobilka totiž vo svojej obrovskej ponuke odtieňov karosérie naozaj má aj položku Passion Pink. Pravda, v konfigurátore nevyzerá tak odvážne ako v reálnej prevádzke. Ak sa vám tento odtieň nepáči, môžete si vybrať napríklad tmavšiu ružovú alebo jasne oranžovú, modrú, červenú... Prípadne niečo úplne iné.

Keď si budete priať, môže mať vaša Bentayga akýkoľvek odtieň. Z minulosti poznáme prípad, keď jeden z pracovníkov Bentley odletel na Blízky východ, aby sa stretol s istou zákazníčkou. Tá si priala na svoj voz úplne identický odtieň, aký používa na svoje nechty. A pretože nechcela dať lak na nechty z ruky, nakoniec to vyriešili tak, že pánovi z Bentley nechty nalakovala, on odletel späť do Anglicka, tam prebehla analýza a vozidlo naozaj dostalo požadovanú farbu.

Farbu Passion Pink zaradilo Bentley do palety lakov v roku 2009. Ak sa vám páči, ale nechcete práve SUV, máme dobrú správu. V súčasnosti automobilka ponúka tento odtieň ružovej pre všetky svoje modely.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY