vytisknout velikost písma Formula E 2018: futuristický dizajn a dvojnásobný dojazd

Budúci rok sa monoposty seriálu Formula E výrazne zmenia. Ich vývoj znovu zabezpečí spoločnosť Spark Racing Technology, ktorá stojí za aktuálnymi monopostmi. Prvé obrázky naznačujú veľmi futuristický dizajn. Počíta sa s dvojnásobným dojazdom.
Formula E 2018: futuristický dizajn a dvojnásobný dojazd

Seriál elektrických formulí sa teší stále väčšej obľube. Do šampionátu Formula E už zamierili napríklad automobilky Jaguar a Audi, ďalšie budú nasledovať. Všetci účastníci sa budú musieť budúci rok vysporiadať s jednou radikálnou zmenou. Na pretekárske trate totiž vyrazia elektrické monoposty novej generácie.

FIA vyhlásila súťaž na dodávateľa monopostov súťaž. Vyhrala ju spoločnosť Spark Racing Technology. Rovnaká spoločnosť je podpísaná aj pod aktuálnymi elektrickými monopostmi. Tie nové dostanú výrazne prepracovaný dizajn, ktorý si môžete prezrieť na prvých fotkách. Budúci špeciál pre šampionát Formula E vyzerá veľmi futuristicky.

Najvýraznejšou zmenou sú zakryté kolesá aj kokpit. To má svoj dôvod. A nejde len o bezpečnosť. FIA chce, aby nová generácia elektrických formulí ponúkla dvojnásobný dojazd, čo znamená okrem iného nutnosť ďalej vylepšiť aerodynamiku. Nová elektrická formula bude tiež ľahšia, aby bolo možné využiť väčšie a tým pádom aj ťažšie akumulátory.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY