vytisknout velikost písma Ford Mustang ponúkne možnosť nastaviť čas, kedy má štartovať ticho

Mustang GT modelového roku 2018 dostal tichý režim výfuku. Osemvalec je potom rovnako hlučný ako vaša umývačka riadu. Majitelia si budú môcť nastaviť konkrétny čas, kedy má vozidlo vo veľmi tichom režime štartovať.
Ford Mustang ponúkne možnosť nastaviť čas, kedy má štartovať ticho

Facelift Fordu Mustang priniesol upravený dizajn, prepracovanú techniku ​​a veľa rôznych technických noviniek. Jednou z nich je aj aktívny výfuk s režimami Quiet Exhaust a Quiet Start, kedy je zážihový osemvalec veľmi tichý.

Výfuk pracuje samozrejme s aktívnou klapkou. Hlasitosť auta sa mení v závislosti na zvolenom jazdnom režime. Okrem možností Normal, Sport a Track teraz ale prichádza ešte variant Quiet Exhaust, po ktorého aktivácii osemvalcový Mustang GT takmer dokonale stíchne. Ford v tlačovej správe uvádza, že osemvalec potom nenarobí väčší hluk ako domáca umývačka riadu.

Tichý režim ocení predovšetkým vaše okolie, pretože nie každý má radosť z burácania päťlitrového osemvalca o pol siedmej ráno. Aby ste ale nemuseli stále prepínať režimy, pridal Ford ešte jednu zaujímavosť. Vodiči modernizovaného Mustangu GT si budú môcť naprogramovať konkrétny čas, kedy má vozidlo v tomto tichom režime rovno naštartovať, čo je pre skoré ranné odchody do práce veľmi užitočné.

Facelift Mustangu ďalej priniesol najmä desaťstupňový automat, tlmiče MagneRide, digitálny prístrojový štít a rad asistentov. K nám dorazí nové prevedenie americkej ikony na prelome roka.

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák
Test Škoda Karoq 2.0 TDI 110 kW 4×4 DSG: Líder triedy

Test Škoda Karoq 2.0 TDI 110 kW 4×4 DSG: Líder triedy

5. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Škoda Fabia Combi 1.0 TSI v dlhodobom teste: Pol roka s trojvalcom

Škoda Fabia Combi 1.0 TSI v dlhodobom teste: Pol roka s trojvalcom

Ďalší dlhodobý test bude patriť Škode Fabia Combi. Čaká nás pol roka s novým litrovým trojvalcom 1.0 TSI. Konkrétne ide o verziu s výkonom 81 kW, teda o vrcholnú motorizáciu. Fabia prišla do testu vo výbave Style a s niekoľkými príplatkovými prvkami.

4. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY