vytisknout velikost písma Ford Mustang 2018: 10-st. automat, prepracovaný osemvalec a rad asistentov

Ford oficiálne predstavil facelift modelu Mustang. Do ponuky prichádza desaťstupňová automatická prevodovka. Osemvalec dostal systém kombinujúci priamy a nepriamy vstrek paliva. Úpravy sa týkajú aj podvozku. Na želanie vám Ford dodá tlmiče MagneRide. Zmenil sa aj dizajn. Európski zákazníci si musia ešte asi rok počkať.
Ford Mustang 2018: 10-st. automat, prepracovaný osemvalec a rad asistentov

Po rannej neoficiálnej predpremiére Ford oficiálne predstavil modernizáciu modelu Mustang. Na rozdiel napríklad od dnes odhaleného faceliftu BMW radu 4 prichádza v tomto prípade skutočne veľa zásadných noviniek na čele s desaťstupňovou automatickou prevodovkou.

Tá bude dostupná ako pre preplňovaný štvorvalec, tak aj pre päťlitrový osemvalec. Oproti aktuálnemu šesťstupňovému automatu bude mať väčší rozsah prevodových pomerov, rýchlejšie radenie aj reakcie a v neposlednom rade aj nižšie trecie straty. Okrem automatického režimu ponúkne aj možnosť manuálneho radenia pomocou pádiel pod volantom.

2018must_08.jpg

Štvorvalcového motora EcoBoost sa žiadne zásadné novinky netýkajú, čo ale neplatí o päťlitrovom osemvalci. Ford túto jednotku dôkladne modernizoval. Sľubuje lepší nástup krútiaceho momentu, nižšiu spotrebu aj vyšší výkon a krútiaci moment. Vo veľkej miere to je dané nasadením nového systému vstrekovania. Ten kombinuje priamy a nepriamy vstrek paliva. Ako veľmi sa nakoniec zdvihli základné parametre, to zatiaľ nevieme.

Spolu s upraveným osemvalcom prípadne dostanete aj prepracovanú šesťstupňovú manuálnu prevodovku. Pribudla spojka s dvojitým kotúčom a dvojhmotový zotrvačník.

V záujme vylepšenia jazdných vlastností nasadil Ford nové tlmiče, upravená zadná náprava disponuje väčšou bočné tuhosťou a menili sa aj stabilizátory. Celkovo by sa mal vylepšený Mustang vyznačovať rýchlejšími reakciami a väčšou stabilitou. Na želanie si budete môcť objednať adaptívne tlmiče MagneRide, čo je ďalšia novinka.

Ponuku výbavy na želanie rozšíri rovnako sada elektronických asistentov. Menovite pôjde o prednárazový systém s detekciou chodcov, stráženie jazdných pruhov alebo sledovanie únavy vodiča. Vo výbave sa objaví aj digitálny prístrojový štít, tvorený displejom veľkosti dvanástich palcov.

Upravený dizajn si môžete prezrieť na priložených fotkách. Výpočet noviniek zahŕňa prepracovanú prednú časť, novú kapotu, iný nárazník alebo diódové svetlá. Vzadu opäť nájdeme nový nárazník a prípadne aj spojler. Dve koncovky výfuku prezradia prítomnosť štvorvalca, osemvalec má rovno štyri. V jeho prípade je navyše výfuk štandardne vybavený aktívnou klapkou.

Ako prvý sa prepracovaného Fordu Mustang dočkajú americkí záujemcovia, ale aj tí si budú musieť počkať. Automobilka začne túto novinku v Amerike predávať až na jeseň. Do Európy príde modernizovaný Mustang začiatkom budúceho roka.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY