vytisknout velikost písma Ford GT po majstrovi sveta F1 Jensonovi Buttonovi je na predaj

Ford GT zo zbierky Jensona Buttona je na predaj. Jedná sa len o jedno z piatich VIP áut dovezených do Európy. Očakáva sa konečná cena až 300 000 britských libier.
Ford GT po majstrovi sveta F1 Jensonovi Buttonovi je na predaj

Aktuálne penzionovaný pretekár Jenson Button, majster sveta jazdcov formuly 1 z roku 2009, ukončil svoju veľmi bohatú kariéru vo formule 1 vo stajne McLaren. Button je však popri majstrovskom titule z roku 2009 známy aj veľmi kladným vzťahom k zaujímavým cestným autám. Do jeho zbierky pred časom patril aj tento Ford GT, ktorý je práve na predaj.

Jenson Button zakúpil tento špeciálny Ford GT v máji 2005. Dodaný mu bol v auguste toho istého roka prostredníctvom Ženevského dealera značky Ford. Voz ale nie je špeciálny len tým, že ho vlastnil a používal majster sveta formuly 1. Ide len o jeden z piatich Ford GT označených ako "VIP" zo špeciálneho klientskeho programu, ktoré sa dostali do Európy. Ford celkovo vyrobil len niečo málo cez 4000 kusov.

Zároveň je to len jeden zo 101 Ford GT oficiálne privezených na "starý kontinent", takže sám o sebe je tento model veľmi výnimočný. Súčasný majiteľ auto zakúpil pri "výpredaji" Buttonovej zbierky v roku 2011 a teraz voz poslal do aukcie. Ford GT má najazdených len 8350 míľ a úplnú servisnú históriu. Dokumentácia je podpísaná slávnym britským pretekárom.

Aukčný dom Silverstone Auctions predpokladá, že sa vozidlo vydraží za sumu 250 až 300 000 britských libier. Len pripomíname, že Ford GT poháňa kompresorom preplňovaný osemvalec 5,4 l s výkonom 410 kW (558 k) a krútiacim momentom 678 Nm. Z 0 na 100 km/h akceleruje za 3,9 sekundy a rozbehne sa na 330 km/h.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY