vytisknout velikost písma Ford Focus RS sa lúči limitovanou edíciou so samosvorom vpredu

Focus existujúcej generácie čoskoro skončí a s ním aj ostré RS. RS sa v Amerike rozlúči edíciou limitovanou na 1500 kusov. Okrem iného ponúkne táto novinka aj samosvor na prednej náprave.
Ford Focus RS sa lúči limitovanou edíciou so samosvorom vpredu

Aktuálna generácia Fordu Focus dosluhuje. Nebude to dlho trvať a skončí úplne, čo bohužiaľ znamená aj koniec vrcholného Focusu RS, ktorý sa predstavil celkom nedávno. Na rozlúčke automobilka pripravila limitovanú edíciu, ktorá okrem iného dostala ešte ďalej vylepšený pohon všetkých kolies.

Štandardný Focus RS pracuje so systémom GKN Twinster, ktorý nahrádza zadný diferenciál dvojicou spojok, takže v podstate pracuje ako aktívny diferenciál. Už toto zaručuje nebývalé schopnosti v zákrutách, no nové prevedenie ide ešte ďalej. Technici totiž na prednú nápravu nainštalovali mechanický samosvor. Tlačová správa sľubuje nebývalú rýchlosť v zákrutách, čomu sa dá bez problému veriť.

Ďalšie novinky potom zahŕňajú červený lak karosérie Race Red, čiernu strechu, čierne kryty spätných zrkadiel, karbónové dekory v interiéri a bohatú štandardnú výbavu, kde nájdete napríklad sedadlá Recaro.

Takto vylepšených Focusov RS vyrobí Ford iba 1500. Tisíc ich zamieri na americký trh a zvyšok pôjde do Kanady. Európskych zákazníkov sa podľa všetkého toto prevedenie netýka, avšak ani tí pravdepodobne neprídu skrátka. Špekulácie sľubujú verziu RS 500.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY